Parafialne dożynki w Stradunach

W Stradunach, w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, odbyły się w niedzielę, 16 września dożynki parafialne. W uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Ełk – Tomasz Osewski z małżonką

 

– Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu – mówi ks. Paweł Greń CRL, proboszcz parafii.

– Dziękujemy wszystkim pracującym na roli za ich ciężką pracę dla dobra nas wszystkich.

 

W parafialne święto zaangażowały się poszczególne sołectwa Gminy Ełk. Sołectwo Piaski przygotowało wieniec dożynkowy, Miluki – owoce i warzywa, Płociczno – ryby, Przytuły – miód, Sajzy – wędliny, Malinówka – nabiał, jajka, Oracze – chleb i sękacz, z kolei Krokocie wystroiło kościół na dożynki. W miejscowościach: Straduny, Janisze, Chojniak, Sikory i Wityny zebrano ofiary, które będą przeznaczone na remont salki katechetycznej, wymianę dachu w salkach oraz na plebanii.

 

2 odpowiedzi na “Parafialne dożynki w Stradunach”

  1. Mieszkaniec napisał(a):

    Ci co zadłużyli miasto i Gminę to powinni być pożegnanie dożywotnio przez wyborców. Co to za fachman że położy kostkę czy asfalt na kredyt. Można zasilić budżet kredytem to normalne ale u nas w gminie i mieście ci nieudacznicy nie potrafią myśleć. Jednemu temu z miasta tylko tańcowanie w głowie, temu drugiemu taniec gorzej wychodzi ale bajerowac to potrafi. Takie potem efekty.

  2. Nwe napisał(a):

    Nikt nie zagłosuje na przechrztów gowina. Nawet żeby się modlili bez końca. Zadłużyli Gminę na wieki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 + = 7

Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015