21 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy do Spichlerza na solowy koncert Gumy oraz pokaz filmu „Jarocin – po co wolność”
Program wydarzenia:
1. 19:00 – 20:50 – projekcja filmu „Jarocin – po co wolnośc”
2. 21:00 – 21:30 – rozmowa z Pawłem. Spotkane poprowadzi Jacek.
3.21:30 – ……… koncert akustyczny
Bilety:
15 zł w przedprrzedaży / 25 w dniu wydarzenia
……………………………………………………………………………………………………….
Paweł „Guma” Gumola – polski kompozytor, wokalista, autor tekstów i gitarzysta, założyciel zespołów: Moskwa i 5000 lat.
Karierę rozpoczął w 1983 jako wokalista, gitarzysta i autor tekstów zespołu Moskwa. Kluczowe lata jego kariery przypadły na okres 1984-1987, kiedy zespół zdobył rozgłos na całą Polskę, jak również poza jej granicami. W tym czasie „Guma” wystąpił z Moskwą w trzech dokumentalnych filmach (z których jeden był kręcony przez ekipę BBC) i w jednym fabularnym. W 1987 roku został nagrany debiutancki album, który z różnych przyczyn (m.in. cenzura) ukazał się dopiero dwa lata później – w okresie, kiedy zespół już miał problemy personalne i finansowe. Ta cała sytuacja negatywnie wpłynęła na dalszą działalność Moskwy – po koncertach w Niemczech pod koniec 1990 r. zespół praktycznie przestał istnieć.
Niewiele wcześniej „Guma” zainteresował się zgłębianiem technik medytacji. W tym celu udał się w podróż do Indii (1993), gdzie w aśramie położonej niedaleko Delhi spędził kilka tygodni. Po powrocie do Polski utworzył zespół 5000 lat grający reggae z którym wystąpił m.in. na festiwalach: „Reggae nad Wartą” i „FMR Jarocin ’94”. W 2000 zaangażował się w projekt reggae’owo-dubowy Ocean, będący kontynuacją zespołu 5000 lat. W czerwcu 2001 reaktywował Moskwę z którą do dziś występuje. Od przełomu lat 2010/2011 jeden z wokalistów i gitarzystów grupy R.U.T.A.
…………………………………………………………………………………………………….
FILM JAROCIN – PO CO WOLNOŚĆ
reżyseria: Leszek GnoińskiMarek Gajczak
scenariusz: Marek GajczakLeszek Gnoiński
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Polska
premiera: 2 grudnia 2016 (Polska) 14 maja 2016 (świat)
„Jarocin. Po co wolność?” reklamowany jest przede wszystkim jako kronika najsłynniejszego festiwalu muzycznego w Polsce. Dokument Marka Gajczaka i Leszka Gnoińskiego może jednak spodobać Wam się nawet, jeśli nigdy w życiu nie słyszeliście o zespołach Moskwa, Armia i Brygada Kryzys. Wszystko dlatego, że reżyserski duet dostrzega w Jarocinie coś więcej niż tylko „stolicę polskiego rocka”. Kojarzone z festiwalem miasteczko urasta na ekranie do rangi mikrokosmosu, którego losy zaskakująco płynnie łączą się z najnowszą historią Polski……