Pękł lód pod dziećmi. Uratowali je policjanci.

Reakcja przypadkowego świadka i pomoc policjantów pomogła dziewczynkom bezpiecznie dotrzeć do brzegu rozlewiska. Wcześniej dzieci bawiły się na zamarzniętym akwenie. Pokrywa lodowa zaczęła pod nimi pękać. Przestraszone bały się dalej chodzić po niepewnym lodzie i zapłakane czekały na pomoc.

 

Dzieci na zamarzniętym rozlewisku zauważyła przejeżdżająca obok osoba i zawiadomiła o tym oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

 

– Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsca dostrzegli troje dzieci stojących około 30 metrów od brzegu – mówi st. sierż. Agata Kulikowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Dzieci były wystraszone, płakały i trzęsły się z zimna.

 

Policjanci ostrożnie ruszyli im na pomoc. Bezpiecznie dotarli do dzieci i pomogli im bezpiecznie dotrzeć do brzegu.

 

– Okazało się, że siostry w wieku 11,10 i 4 lata bawiły się na zamarzniętym akwenie, mimo zakazów opiekunów – mówi st. sierż. Kulikowska. – W pewnym momencie lód wokół zaczął pękać, dlatego dziewczynki bały się wrócić na brzeg. Zatrzymały się razem w jednym miejscu, nie wiedziały co robić i przestraszone czekały na pomoc. Na szczęście to zdarzenie, dzięki reakcji świadka i działaniu policjantów, nie zakończyło się tragicznie. Dzieci miały dużo szczęścia, że pomoc przyszła na czas.

 

tt
Fot.: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Volkswagen Grup Polska z ogromną karą
Ponad 120 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy odwiedzili starostwo
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia władze powiatu oraz...
Powiat Ełcki Młodzież ratuje życie
Szkolny Klub Ratownika „Cor” zorganizował Międzyszkolny Konkurs...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015