Pierwsze paczki trafiły już do potrzebujących wsparcia

Ponad 4,5 tony produktów spożywczych zebrali wolontariusze Stowarzyszenia Monar – Schronisko dla Osób Bezdomnych „Markot” w Ełku w ramach tegorocznej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcja odbyła się w ostatnich dnach listopada, a pierwszych 316 paczek ważących łącznie tonę, trafiło już do potrzebujących wsparcia mieszkańców powiatu ełckiego.

 

Wyniki tegorocznej edycji akcji to 4709,99 kg żywności. Za pośrednictwem ośrodków pomocy społecznej pierwsze paczki z zebranymi produktami trafiły już do mieszkańców powiatu ełckiego.

 

– Wiedzieliśmy, że możemy liczyć na Państwa pomoc, ale taka ilość przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Monika Kemicer ze Stowarzyszenia „Monar” – Schronisko dla Osób Bezdomnych „Markot” w Ełku. – Pragniemy podziękować za każdą mąkę, makaron, konserwę, olej, dżem, słodycze. Dziękujemy za zrozumienie i włączenie się w tworzenie „społecznego stołu”, dzięki któremu posilą się osoby bezdomne, ubogie, a także rodziny potrzebujące. Podziękowania kierujemy również w stronę wolontariuszy. Bez Was nie byłoby możliwe zorganizowanie tejże akcji. Dziękujemy za poświęcony czas i obecność.

 

Fot.: Monar-Markot Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015