Pierwsze stypendia programu „Przekaż Dalej” rozdane

Patryk Dargiewicz, Anna Radziewicz, Patrycja Mańko i Mariusz WZK Wyrzykowski to stypendyści pilotażowej edycji Programu Stypendialnego „Przekaż Dalej”.

 

– Do programu złożono 8 aplikacji – mówi Karol Paszkowski ze Stowarzyszenia „STOPA”. – Każdy z kandydatów musiał znać odpowiedź na pytania: czego chce, jakie cele sobie stawia i jakiej konkretnej pomocy potrzebuje w ich osiągnięciu. Pomoc na rozwój swoich zainteresowań otrzymały 4 osoby wybrane przez darczyńców. Teraz zadaniem naszych stypendystów będzie przekazanie swoich pasji dalej.

 

W komisji wybierającej stypendystów zasiadły 24 osoby. To część darczyńców, którzy zdecydowali się wesprzeć I edycję Programu Stypendialnego „Przekaż Dalej” wpłacając kwotę minimum 10 zł. Na to zdecydowały się w sumie 44 osoby.

 

– Wcześniej przeprowadziliśmy w Ełku, podobnie jak w wielu innych miastach, akcję „Kilometry Dobra” – mówi Karol Paszkowski. – Wówczas udało się nam zebrać ok. 8 tys. zł. i były to pierwsze pieniądze przeznaczone na program „Przekaż Dalej”.

 

Program skierowany jest do młodych, odważnych i ambitnych mieszkańców powiatu ełckiego, którzy chcą rozwijać swoją pasje i deklarują chęć przekazywania jej. Jego celem jest wsparcie konkretnych osób, które swoimi zainteresowaniami zarażą innych, przekazując im swoją wiedzę.

 

W I edycji programu swoją pasję, którą jest iluzja, rozwijać będzie Patryk Dargiewicz. Mieszkańcom powiatu ełckiego chętnie zaproponuje warsztaty z żonglerki, kręcenia kijem lub POI.

 

Tkactwo i krawiectwo to pasje Anny Radziewicz. Stypendystka zajmuje się głównie szyciem strojów historycznych, codziennych i inspirowanych różnymi kulturami. Do sztuki krawieckiej chciałaby [przekonać swoich rówieśników.

 

– Marzę o tym, aby wyzbyć się przekonań wśród młodych osób, że krawiectwo czy tkactwo to praca dla emerytek – mówi Anna Radziewicz. – Moim głównym celem są warsztaty, które w tym pomogą. Jednocześnie chciałabym rozwinąć bloga, w którym umieszczam swoje prace i je opisuję, co przyczynia się do przekazywania wiedzy.

 

Patrycja Mańko, kolejna stypendystka, rok temu zainteresowała się żywymi obrazami, wykonywanymi na ciele człowieka. Wcześniej był rysunek ołówkiem, kredkami i pastelami. Jej plany na przyszłość to m.in. charakteryzacja filmowa i teatralna. Swoją pasją chętnie podzieli się np. w ramach warsztatów lub wykonaniem makijażu artystycznego do sesji fotograficznych, pokazów lub spektakli.

 

Listę stypendystów pilotażowej edycji programu „Przekaż Dalej” zamyka Mariusz WZK Wyrzykowski.

 

– Moją pasją jest tworzenie muzyki bez względu na podziały gatunkowe, standardy i przede wszystkim ograniczenia, jakie stwarza nam brak odpowiedniego sprzętu – mówi Mariusz WZK Wyrzykowski. – Muzyka jest dla mnie pasją, hobby i pomysłem na lepsze jutro.

 

em

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: Elczanin

  Ale zajeb* molo no super nowa plaża jaki długi w ...

 • Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą: Gdzie straż miejska i porządki?

  Na promenadzie/ścieżce rowerowo-pieszej zawsze p ...

 • MÓJ NOWY SĄSIAD Z EŁKU – I Piknik Sąsiedzki: MK

  Akurat. Kołtuneria Ełcka. Zawsze się mówiło z ...

 • PROBLEMY NASZEGO REGIONU – I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej: Marriu

  Zbudujcie do końca S61 i S16. Ewentualnie S8 do B ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015