Pijany wiózł poszukiwanego

Po zgłoszeniu od innego kierowcy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego oplem. 26-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, choć próbował przekonać policjantów, że jest tylko zmęczony. Natomiast 20-letni pasażer pojazdu był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności i trafił do aresztu.

 

Do policjantów wpłynęła informacja od zaniepokojonego kierowcy, że jadący przed nim pojazd niebezpiecznie porusza się po trasie Ełk – Nowa Wieś Ełcka. Opel zjeżdżał na pobocze i na przeciwległy pas ruchu oraz nienaturalnie zwalniał i przyspieszał.

 

– Do zdarzenia doszło w nocy z 29 lutego na 1 marca – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Każdy sygnał o takim charakterze jest przez policjantów sprawdzany, więc i tym razem funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wskazany przez zgłaszającego pojazd. Kierowca opla twierdził, że nie jest pijany tylko zmęczony po pracy. Jednak badanie stanu trzeźwości nie potwierdziło tej wypowiedzi. 26-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Policjanci ustalili także, że 20-letni pasażer jest osobą poszukiwaną.

 

– Mężczyzna uchylał się od odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Został zatrzymany i trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące za wcześniej popełnione czyny.

 

Nietrzeźwemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015