Pijany z zakazem kierowania uciekał przed policjantami. Pościg zakończył się w bagnie
NA SYGNALE

45-latek po brawurowej, kilkukilometrowej ucieczce przed policjantami wjechał swoim motorowerem do bagna i się przewrócił. Mężczyzna specjalnie wybierał trudną i niebezpieczną drogę, bo liczył, że policjanci uszkodzą sobie radiowozów, a on sam skutecznie ucieknie. Nic bardziej mylnego – teraz czekają go poważne konsekwencje. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dzielnicowi z gminy Prostki podczas patrolowania rejonu służbowego zauważyli motorowerzystę jadącego bez kasku na głowie. Wydaje się to dziwne, ponieważ kierowca posiadał kask, ale zamiast na głowie miał go ramieniu. Policjanci widząc to, wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się. On jednak zbagatelizował polecenie, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, zwiększył prędkość i zaczął uciekać. Mężczyzna za wszelką ceną próbował uniknąć kontroli. Najpierw wjechał pomiędzy drzewa i budynki gospodarcze. Potem na pole po ściętej kukurydzy, gdzie wielokrotnie zmieniał kierunek jazdy. Ostatecznie po przejechaniu kilku kilometrów stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do bagna znajdującego się na polu. Motorower zanurzył się przednim kołem w wodzie i przewrócił się. Policjanci udzielili kierowcy niezbędnej pomocy, nie doznał obrażeń podczas upadku.

 

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 45-latek jest nietrzeźwy – miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Motorower nie miał ubezpieczenia oc i aktualnych badań technicznych. Sam uciekinier przyznał, że miał nadzieję, że policjanci uszkodzą radiowóz, a on sam uniknie kary. Trasę ucieczki wybierał w taki sposób, by uniemożliwić pościg samochodem.
Teraz czeka go długa lista zarzutów. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

43 + = 45

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

37 + = 41

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015