Po 40 latach zmieni się wygląd zewnętrzny kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku

Po 40 latach zmieni się wygląd zewnętrzny kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. W latach 1980-81 czerwoną dachówkę ceramiczną zastąpiła miedziana blacha. Ówczesna technologia wytrzymała cztery dekady. Niestety – pod blachą nie zastosowano materiału izolującego czy zabezpieczającego, więc po latach pojawiły się przecieki przy okazji opadów atmosferycznych. Folie i aluminiowe wanny nie są w stanie należycie ochronić świątyni – sklepienia czy posadzki, która jest mokra praktycznie po każdym opadzie deszczu. Prace zabezpieczające nie na wiele się zdały. Ekspertyza wykazała, że niezbędny jest kapitalny remont dachu.

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku w latach 2018-2019 roku zabiegała o środki zewnętrzne na remont dachu. Dofinansowanie udało się pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 i w 2019 roku rozpoczęły się prace przygotowawcze. Obecnie wokół kościoła konstruowane jest drewniane rusztowanie, które pomoże dekarzom w pracach na wysokościach. Zgodnie z umową do 15 sierpnia 2020 roku blachę zastąpi nowa dachówka ceramiczna.

Remont dachu pochłonie ok. 1,1 mln złotych. Wkład własny Parafii NSJ to ok. 300 tys. złotych. Z serca dziękujemy za dotychczas składane ofiary na potrzeby kościoła! Dziękujemy wszystkim, którzy dbają w ten sposób o piękno naszej świątyni i właściwe funkcjonowanie parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy składają ofiary na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca. To ofiara przeznaczona właśnie na cele remontowe. Dobrodziejom, którzy chcą się włączyć w powyższe dzieło podajemy numer konta parafii, na które można przelewać darowizny na nowy dach: PKO BP 47 1020 4724 0000 3202 0027 1221.

9 odpowiedzi na “Po 40 latach zmieni się wygląd zewnętrzny kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku”

 1. Adam pisze:

  Patrząc na rusztowanie widać fachowość firmy wykonującej remont.

 2. Janusz pisze:

  No powinno być chyba metalowe. Bardziej bezpieczne no chyba ze chcą być Eko

 3. Ksiondz pisze:

  A gdzie można zobaczyć jakie firmy do przetargu stanęły . I gdzie kosztorys do wglądu …
  Co za obłuda szok. 1.1 mln zł. I jeszcze rusztowanie za które każdy kierownik lub firma w tym mieście została by zajeżdżona przez PIP…
  No ale cóż

 4. Martyna pisze:

  A co ciebie interesuje kto wygrał przetarg. Najważniejsze ze będziemy mieli nowy dach.

 5. Pavlo pisze:

  Nie sztuka jest uzbierać. Sztuka jest zbierać….

 6. bzik pisze:

  stary kościół stary styl odbudowy 🙂

 7. Syn księdza Dariusza pisze:

  To on kurwa mac fundusze znajduje na imprezy w Warszawie i na opłacanie męskich dziwę urzędujących systematycznie u nich na usługach a na kościół od ludzi trzeba brać bo troszkę nie po bożemu hahha

 8. Rozsądny pisze:

  Rusztowanie jest drewniane , bo to zabytek inteligenci …

 9. Ełczanin pisze:

  A co ze starym dachem miedzianym? Przecież on by pokrył znaczna część nowego dachu. Oczywiście niewiadomo kto wygrał przetarg ładnie ktoś przytuli pieniądze. Kościół i księża największa legalna mafia..

Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Reglu
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej plaży wiejskiej w Reglu, w gminie...
Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015