Pociąg z Ełku do Olsztyna pojedzie szybciej

 

Czas przejazdu z Ełku do Olsztyna skróci się prawie o godzinę i 30 minut. Stacje i przystanki będą bardziej komfortowe, niż dotychczas. Poprawi się punktualność połączeń i zwiększy dostępność transportu kolejowego. Takie efekty przynieść mają prace modernizacyjne, które zrealizowane zostaną na 112 kilometrach linii Szczytno – Ełk. Wartość projektu to 290 mln zł, a umowę na jego realizację podpisano dzisiaj (28 sierpnia) w Ełku.

 

– Chcemy, by była to jedna z bardzo ważnych arterii kolejowych północno-wschodniej Polski – mówi Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa. – To nie tylko lepsze połączenie z Olsztyna przez Szczytno do Ełku, ale też lepsze skomunikowanie z siecią kolejową poligonu w Orzyszu.

 

Modernizacja linii rozpocząć się ma wiosną przyszłego roku. Prace polegać będą na całkowitej wymianie nawierzchni torowej. Potrwają dwa lata, a po ich zakończeniu pociąg będzie mógł jechać z prędkością 120 kilometrów na godzinę.

 

– W okolicach Ełku będzie realizowanych wiele inwestycji – mówi Wojciech Kossakowski, reprezentujący Ełk poseł na Sejm RP (PiS). – Oprócz kolejowych, mamy też inwestycje drogowe. Wszystkie one są ze sobą powiązane i ważne dla nas, mieszkańców Ełku. Zmniejszy się bowiem czas podróży, ale zwiększy się jej bezpieczeństwo.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Ełk bez budżetu. Radni mają przerwę w obradach.: Henryk. Baranki.

  Czy to prawda że państwo Klimowicz Tyszkiewicz p ...

 • Ełk bez budżetu. Radni mają przerwę w obradach.: Kamila

  Pan poseł nie wejdzie do Sejmu to pewne. Poka, al ...

 • O rozwoju Gminy Ełk w stolicy województwa: Chrusiele j. D

  Pierwsza rzecz to wywalić tego krzykacza z Chruś ...

 • ZNP wejdzie w spór zborowy – ruszy procedura zmierzająca do strajku: Emerytka

  Szkoda, że emeryci nie mogą strajkować! To wszy ...

 • Ełk bez budżetu. Radni mają przerwę w obradach.: Mieszkaniec.

  Warmia i Mazury nie toleruje Pisu. W tegorocznych ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015