Pociąg z Ełku do Olsztyna pojedzie szybciej

 

Czas przejazdu z Ełku do Olsztyna skróci się prawie o godzinę i 30 minut. Stacje i przystanki będą bardziej komfortowe, niż dotychczas. Poprawi się punktualność połączeń i zwiększy dostępność transportu kolejowego. Takie efekty przynieść mają prace modernizacyjne, które zrealizowane zostaną na 112 kilometrach linii Szczytno – Ełk. Wartość projektu to 290 mln zł, a umowę na jego realizację podpisano dzisiaj (28 sierpnia) w Ełku.

 

– Chcemy, by była to jedna z bardzo ważnych arterii kolejowych północno-wschodniej Polski – mówi Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa. – To nie tylko lepsze połączenie z Olsztyna przez Szczytno do Ełku, ale też lepsze skomunikowanie z siecią kolejową poligonu w Orzyszu.

 

Modernizacja linii rozpocząć się ma wiosną przyszłego roku. Prace polegać będą na całkowitej wymianie nawierzchni torowej. Potrwają dwa lata, a po ich zakończeniu pociąg będzie mógł jechać z prędkością 120 kilometrów na godzinę.

 

– W okolicach Ełku będzie realizowanych wiele inwestycji – mówi Wojciech Kossakowski, reprezentujący Ełk poseł na Sejm RP (PiS). – Oprócz kolejowych, mamy też inwestycje drogowe. Wszystkie one są ze sobą powiązane i ważne dla nas, mieszkańców Ełku. Zmniejszy się bowiem czas podróży, ale zwiększy się jej bezpieczeństwo.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015