Poczuła „dziwny lęk”, więc wymyśliła włamanie do piwnicy

Pod numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która zgłosiła włamanie do piwnicy i poprosiła o pilną interwencję. Jak się okazało, wymyśliła takie zdarzenie, bo podczas oglądania serialu poczuła „dziwny lęk”. To nie pierwsze bezpodstawne wezwanie policjantów przez 48-latkę. Za wywołanie niepotrzebnej czynności odpowie przed sądem.

– Pod numer 112 zadzwoniła mieszkanka Ełku, który zgłosiła włamanie do piwnicy – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Na miejscu policjanci obejrzeli wskazaną piwnicę, jednak nie stwierdzili żadnych prób włamania. Wszystko było w porządku, kłódka była nienaruszona i nikogo w piwnicy nie było. W rozmowie ze zgłaszającą okazało się, że kobieta wymyśliła historię z włamaniem. 48-latka była pod wpływem alkoholu. Stwierdziła, że oglądała serial i nagle poczuła nieuzasadniony „dziwny lęk”, więc postanowiła wezwać policję. Nie potrafiła racjonalnie wyjaśnić, czego właściwie oczekuje od funkcjonariuszy.

To nie pierwszy raz, kiedy kobieta bezpodstawnie wezwała policjantów. Tym razem sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

– Tego typu interwencje trwają kilkanaście lub kilkadziesiąt minut i mogą odciągać policjantów od pilnych i ważnych czynności – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz. – W tym czasie ktoś rzeczywiście może potrzebować pomocy. Prosimy o rozważne i przemyślane wybieranie numeru alarmowego. Niedopuszczalne jest, żeby angażować policjantów bez rzeczywistej potrzeby, ze złośliwych pobudek lub dla żartu. Służby ratunkowe są po to, by nieść pomoc i reagować w sytuacjach realnych zagrożeń. W przypadku bezpodstawnego wezwania policji należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015