Podarunki ełczan z ostatniego pożegnania Zosi przekazane

Wiadomość o odejściu Zosi Koniecko zasmuciła wielu ełczan, którzy przez ostatnie dwa lata wspierali dziewczynkę w walce z chorobą. Dla wielu z nich była ona inspiracją do walki z codziennymi problemami i przyjmowania niedogodności z pokorą. W czwartek 30 stycznia pożegnaliśmy Zosię.

Książki i gry dla dzieci które zamiast kwiatów na ostatnie pożegnanie przynieśli ełczanie trafiły na oddział onkologiczny w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie o czym informuje mama Zosi na swoim profilu na fb.

 

Dzisiejszego, słonecznego dnia udaliśmy się do Warszawy, aby dostarczyć ofiarowane przez mieszkańców Ełku podarunki na dziecięce oddziały onkologiczne. Uczestnicy uroczystości pogrzebowych, zamiast kupować kwiaty na grób ś.p. Zosi, przekazali gry planszowe, puzzle, książki i maskotki. Zgodnie z zamierzeniem dostarczylismy je na oddział onkologiczny w Centrum Zdrowia Dziecka oraz do zakładu radioterapii przy ulicy Wawelskiej 15b, aby umilały czas przebywającym tam dzieciom. W ciagu dwóch lat Zosia spędziła bardzo wiele czasu w tych placówkach, dlatego wiem, jak ważne jest aktywne wypełnienie czasu wolnego dzieci poddawanych intensywnemu leczeniu. Mam nadzieję, że sprawią one dzieciom wiele radości i pozwolą chociaż na moment zapomnieć o chorobie.
Jeszcze raz- w imieniu ś.p. Zosi oraz małych pacjentow- bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali piękne podarunki. Serdeczne podziękowania składamy także pani Agnieszce z firmy AGATOM za wypożyczenie busa, którym przetransportowalismy prezenty, których było tak wiele, że nie zmieściłyby się do dwóch samochodów osobowych… Na zdjeciach ujęlismy tylko ich niewielki wycinek.

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Reglu
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej plaży wiejskiej w Reglu, w gminie...
Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015