Podatki od nieruchomości bez zmian, niższe od środków transportu

O dwa oczka procentowe mniej wynosić będzie w przyszłym roku w Ełku podatek od środków transportu. Nie zmieni się stawka podatku od nieruchomości. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz przygotował co prawda trzy propozycje ich podniesienia, ale projekt uchwały został zdjęty z porządku środkowych (27 listopada) obrad Rady Miasta Ełku. Oznacza to, że w 2020 ełczanie zapłacą podatek od nieruchomości według obowiązujących obecnie stawek.

 

– Przyszły rok przyniesie ełczanom wiele podwyżek – mówi Ireneusz Dzienisiewicz z klubu Koalicja Obywatelska – Lewica. – Wzrosną m.in. opłaty śmieciowe. Nie wiemy jeszcze, jakie konsekwencje pociągnie za sobą przeniesienie deszczówki do wodociągów, jak to wpłynie na politykę związaną z kształtowaniem cen wody. Nie chcemy przerzucać na mieszkańców miasta kolejnych obciążeń. Dolegliwość budżetu miasta, jaką będzie brak zwiększonego wpływu z tytułu podatku od nieruchomości, zostanie przez nas zrekompensowana oszczędnościami w projekcie budżetu na 2020 rok, który jako radni będziemy zgłaszali.

 

Przeciwko proponowanym podwyżkom stawek podatku od nieruchomości opowiedzieli się również radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Ich zdaniem konieczne jest szukanie oszczędności w instytucjach miejskich i jednostkach organizacyjnych miasta. Kolejnym krokiem, zdaniem radnych z klubu PiS, są cięcia wydatków związanych z organizacją wydarzeń kulturalnych i sportowych.

 

Ostatecznie za wnioskiem o wycofanie projektu uchwały dotyczącej przyszłorocznych stawek podatku od nieruchomości z porządku obrad popowiedzieli się niemal wszyscy rajcy. Od głosu w tej sprawie wstrzymał się jedynie Krzysztof Wiloch. W głosowaniu nie nie brał udziału nieobecny w tym czasie w sali obrad Idzi Podwojski.

 

Ostateczny kształt budżetu na przyszły rok poznamy w grudniu.

9 odpowiedzi na “Podatki od nieruchomości bez zmian, niższe od środków transportu”

 1. Michal pisze:

  Brawo dla prezydenta ze jednak nie podniósł

 2. R. M pisze:

  Michaś popatrz na Youtube obrady sesji. Prezydent nie podniósł bo Rada miasta zaprotestowała.

 3. Anonim pisze:

  prezydent chciał podnieść, żeby pisowcy nie narobili rabanu dzisiaj mielibysmy podwyżkę, zachęcam do obejrzenia sesji i sprawdzenia kto był przeciwko

 4. Anonim pisze:

  dm blokuje komentarz

 5. Jola pisze:

  Specjaliści od podatków zwłaszcza w PiS-ie. Tęgie umysły 🙂

 6. Artur pisze:

  Jolcia. Specjalista od zadłużania miasta jest Pan prezio jak narazie 125 mln sie szykuje.To jego jedyna umiejętność.

 7. księgowy pisze:

  W projekcie budżetu jest trochę więcej. Suma rat kapitałowych wynosi 129.850.000 zł plus koszty obsługi długu, które wynoszą 25.328.000 zł, co razem daje 155.178.000 zł

 8. Artur pisze:

  Panie księgowy zdołował mnie Pan. Tego tak szybko się nie spodziewałem.

 9. Ksiegowy pisze:

  Michałek, ty popatrz trochę na YouTube. Tam się dowiesz co twój Pan prezio z miastem zrobił. Dowiesz, się że twoje pra pra wnuki będą spłacać długi miasta. Kwiatki i rabaty zwięną bo nie będzie komu podlewać, nie będzie kasy na wypłaty. To nie wymysł, 13 lat temu dług wynosił 23 mln zł dziś twój specjalista postarał się o 120 a niebawem będzie 150 mln po doliczeniu obsługi kredytu.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015