Podejrzany pakunek powodem ewakuacji urzędników

Przy wejściu do Urzędu Miasta Ełku znaleziono podejrzany pakunek nieznanego pochodzenia. Informację o tym przekazano odpowiednim służbom, a urzędników miejskich i powiatowych wraz z osobami, które w tym czasie załatwiały urzędowe sprawy, ewakuowano. Teren ratusza zabezpieczyli funkcjonariusze ełckiej Straży Miejskiej, a mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ełku zajęli się podejrzanym pakunkiem. W tym czasie strażacy czekali w pełnej gotowości do podjęcia ewentualnych działań.

 

– Na szczęście były to tylko ćwiczenia – mówi Marek Chojnowski, starosta powiatu ełckiego, który w sytuacjach kryzysowych koordynuje działania służb ratunkowych. – Wszystkie działania odbyły się tak, jakby zagrożenie zdarzyło się w rzeczywistości. W życiu można spodziewać się różnych sytuacji i trzeba być na nie przygotowanym.

 

Ewakuacja urzędów i likwidacja zagrożenia odbyły się w ramach prowadzonych na terenie powiatu ełckiego ćwiczeń obronnych „Szarek 2015”.

 

em

Galeria

Jedna odpowiedź do “Podejrzany pakunek powodem ewakuacji urzędników”

  1. yhy pisze:

    Najbardziej widowiskowe było przerwanie ćwiczeń przez Straż Pożarną, która otrzymała wezwanie na prawdziwe zdarzenie, bodajże wypadek. Chłopaka szybko się zabrali. Tempo niesamowite.Gratulacje !

Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Kobiet
...
Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015