Podejrzany pakunek powodem ewakuacji urzędników

Przy wejściu do Urzędu Miasta Ełku znaleziono podejrzany pakunek nieznanego pochodzenia. Informację o tym przekazano odpowiednim służbom, a urzędników miejskich i powiatowych wraz z osobami, które w tym czasie załatwiały urzędowe sprawy, ewakuowano. Teren ratusza zabezpieczyli funkcjonariusze ełckiej Straży Miejskiej, a mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ełku zajęli się podejrzanym pakunkiem. W tym czasie strażacy czekali w pełnej gotowości do podjęcia ewentualnych działań.

 

– Na szczęście były to tylko ćwiczenia – mówi Marek Chojnowski, starosta powiatu ełckiego, który w sytuacjach kryzysowych koordynuje działania służb ratunkowych. – Wszystkie działania odbyły się tak, jakby zagrożenie zdarzyło się w rzeczywistości. W życiu można spodziewać się różnych sytuacji i trzeba być na nie przygotowanym.

 

Ewakuacja urzędów i likwidacja zagrożenia odbyły się w ramach prowadzonych na terenie powiatu ełckiego ćwiczeń obronnych „Szarek 2015”.

 

em

Galeria

Jedna odpowiedź do “Podejrzany pakunek powodem ewakuacji urzędników”

 1. yhy napisał(a):

  Najbardziej widowiskowe było przerwanie ćwiczeń przez Straż Pożarną, która otrzymała wezwanie na prawdziwe zdarzenie, bodajże wypadek. Chłopaka szybko się zabrali. Tempo niesamowite.Gratulacje !

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Dariusz

  Hejt!! Czytam te komentarze i odnoszę wrażenie ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Etam

  Anonim nie wypowiadaj się za wszystkich. Rozumiem ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Dariusz

  Kierowcy zarabiają grosze a Mały kupuje autokary ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Anonim

  Pani Wojciechowska. Wspaniały konkretny program M ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Dan.

  Prezio zwany humorzastym wyblagal poparcie PiS a i ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015