Podejrzany pakunek powodem ewakuacji urzędników

Przy wejściu do Urzędu Miasta Ełku znaleziono podejrzany pakunek nieznanego pochodzenia. Informację o tym przekazano odpowiednim służbom, a urzędników miejskich i powiatowych wraz z osobami, które w tym czasie załatwiały urzędowe sprawy, ewakuowano. Teren ratusza zabezpieczyli funkcjonariusze ełckiej Straży Miejskiej, a mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ełku zajęli się podejrzanym pakunkiem. W tym czasie strażacy czekali w pełnej gotowości do podjęcia ewentualnych działań.

 

– Na szczęście były to tylko ćwiczenia – mówi Marek Chojnowski, starosta powiatu ełckiego, który w sytuacjach kryzysowych koordynuje działania służb ratunkowych. – Wszystkie działania odbyły się tak, jakby zagrożenie zdarzyło się w rzeczywistości. W życiu można spodziewać się różnych sytuacji i trzeba być na nie przygotowanym.

 

Ewakuacja urzędów i likwidacja zagrożenia odbyły się w ramach prowadzonych na terenie powiatu ełckiego ćwiczeń obronnych „Szarek 2015”.

 

em

Galeria

Jedna odpowiedź do “Podejrzany pakunek powodem ewakuacji urzędników”

 1. yhy napisał(a):

  Najbardziej widowiskowe było przerwanie ćwiczeń przez Straż Pożarną, która otrzymała wezwanie na prawdziwe zdarzenie, bodajże wypadek. Chłopaka szybko się zabrali. Tempo niesamowite.Gratulacje !

 • WIELKIE OTWARCIE – JEDNEJ Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PLAŻY W REGIONIE: Fryc

  Na szczęście jest monitoring. ...

 • WIELKIE OTWARCIE – JEDNEJ Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PLAŻY W REGIONIE: mamoń

  Byłem tam dzisiaj i widziałem jak to faktycznie ...

 • NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA CHRUŚCIELE – BARANY W GMINIE EŁK: Rowerzystka

  Tamte drogi są mało uczęszczane, ruch właściw ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: J-23

  Faktycznie do "porównania" z początkami! Szalet ...

 • WIELKIE OTWARCIE NOWEJ PLAŻY MIEJSKIEJ W EŁKU: Ja

  Oj będzie się działo ! ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015