Podróż zakończył w rowie – miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który wieczorem wjechał do rowu na trasie Ełk – Olecko. Mężczyzna jechał sam i nie wymagał pomocy medycznej. Policjanci przypominają: Sytuacja na drogach jest trudna, wymaga szczególnej uwagi, skupienia i  umiejętności, dlatego takie zachowania są skrajnie nieodpowiedzialne.

Na trasie Ełk – Olecko kierujący osobowym renault stracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca jechał sam i nie potrzebował pomocy medycznej. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało u 50-latka ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci na miejscu zatrzymali mu prawo jazdy.

– Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i minimum 5000 złotych grzywny – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Konsekwencje takich zachowań mogą być jednak znacznie poważniejsze – nieodpowiedzialność na drodze niesie za sobą ryzyko utraty zdrowia lub życia.

Fot.: KPP Ełk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

7 + 1 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 9 = 1

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015