Podwójne święto w ełckim „Chemiaku” – Dzień Edukacji Narodowej i Jubileusz szkoły
Foto Galeria

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej i Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół nr 1 w Ełku były okazją do uroczystego spotkania, które odbyło się w środę 13 października. Nie zabrakło okazjonalnych życzeń, nagród dla pracowników placówek edukacyjnych należących do powiatu ełckiego i wspomnień dotyczących historii „Chemiaka”.

 

– Świętowanie Jubileuszu to szczere przyznanie, że gdyby nie przeszłość, trud, zaangażowanie i poświęcenie wielu dyrektorów, wicedyrektorów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli i pracowników administracji, to nie byłoby naszego dziś – uważa Jolanta Opaluch, dyrektorka Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. – Nie sposób opisać całego bogactwa, z jakiego obecnie korzystamy i za które jesteśmy niezmiernie wdzięczni tym, którzy byli w tej szkole przed nami, którzy ją tworzyli, rozwijali, nadawali jej charakter i kształt.

 

W ciągu ostatnich 50 lat obecny Zespół Szkół nr 1 w Ełku wykształcił wiele pokoleń młodych ełczan, ełczan oraz mieszkanek i mieszkańców okolicznych miejscowości. Pierwsze zajęcia w jej murach, wówczas było to nowo powstałe Technikum Chemiczno-Spożywcze i Zasadnicza Szkoła Zawodowa oraz Studium Policealne Przetwórstwa Spożywczego, rozpoczęły się 1 września 1971 roku. Przez wiele lat swoje szlify zawodowe zdobywali tu chemicy – od tego właśnie pochodzi powszechna nazwa szkoły „Chemiak”, choć dzisiaj nie ma w niej kierunku chemicznego.

 

Okrągły Jubileusz Zespołu Szkół nr 1 w Ełku stał się okazją do tego, by właśnie w murach tej szkoły odbyły się powiatowe obchody przypadającego na 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Nie mogło więc zabraknąć życzeń skierowanych zarówno do nauczycieli, jak i pracowników administracji placówek edukacyjnych.

 

– Grecki filozof Arystoteles twierdził, że najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki możemy dać dziecku jest wykształcenie – mówił do uczestników uroczystego spotkania starosta ełcki Marek Chojnowski. – Nauczyciele każdego dnia pamiętają, iż to od dorosłych zależy, na jakiego dorosłego wyrośnie młody człowiek. Jakimi wartościami będzie się kierował i w jaki sposób będzie funkcjonować w społeczeństwie. Nauczyciele wykonują ciężką pracę. Nie tylko przekazują wiedzę, ale też wskazują wychowankom cenne wartości i towarzyszą im w ważnych momentach. Pamiętają, że młodzi ludzie potrzebują ich nawet wtedy, gdy odtrącają pomocną dłoń i się buntują. Uświadamiają, że liczą się nie tylko sukcesy, a porażki i trudności mogą okazać się czymś pożytecznym, co wzmacnia człowieka, pozwala mu odkrywać własną siłę. Dzisiaj przychodzi nam mierzyć się z problemami, jakie kilka lat temu były niewyobrażalne w szkołach. Wierzę, że mimo wszystko stworzycie jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju każdego ucznia.

 

Uczniom obecnym na spotkaniu starosta Chojnowski życzył, by spotykali na swoich drogach tylko dobrych wychowawców i by dzięki edukacji coraz lepiej rozumieli otaczający ich świat, a nauczyciele wierzyli w ich możliwości. Z kolei pracownikom administracji szkół podziękował za zaangażowanie w pracę na rzecz tego, by placówki funkcjonowały na wysokim poziomie.

Galeria

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Z karpiem za pan brat
Julia Ślużyńska i Marek Romanowski z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku...
Powiat Ełcki ,,Moja działalność gospodarcza”
Nabór formularzy rekrutacyjnych, w ramach projektu „Moja...
Powiat Ełcki Nowa jakość kształcenia zawodowego
Zakończyła się przebudowa hali warsztatowej Centrum Kształcenia...
Powiat Ełcki Tu jest jak w bajce – powiat ełcki okiem blogerów
Starostwo Powiatowe w Ełku zaprosiło znanych blogerów – Kasię i...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015