Pogoda nie była łaskawa, ale nie przeszkodziła żeglarzom

Ostatni z sierpniowych weekendów na Jeziorze Ełckim upłynął pod znakiem XVIII Regat Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego. W dwudniowych zmaganiach (24-25 sierpnia) wzięła udział 55. osobowa grupa żeglarzy z ośmiu klubów: MKS Dwójka Warszawa, KS Spójnia Warszawa, Giżycka Grupa Regatowa, KS Baza Mrągowo, UKŻ Michałowo, UKŻ PMOS Pisz, UKŻ 7 Białystok oraz gospodarze –zawodnicy UKS MOS EŁK.

 

Pierwszego dnia regat pogoda nie dopisała żeglarzom. Brak wiatru uniemożliwił przeprowadzenie nawet jednego skróconego wyścigu. Prognoza na następny dzień była bardziej optymistyczna i w niedzielę udało się przeprowadzić 4 biegi, które wyłoniły zwycięzców regat w czterech kategoriach.

 

Zwyciężczynią XVIII Regat Zeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego została dziewięcioletnia Weronika Grala z Giżyckiej Grupy Regatowej, pokonując starszych uczestników regat.

 

W kategorii dziewcząt powyżej 9 lat triumfowała Hanna Borkowska. II miejsce zajęła Ewa Fabisiak, a na III stopniu podium stanęła Maja Szwejk Maja. Wszystkie trzy zawodniczki reprezentowały Giżycką Grupę Regatową.

 

Najlepszą zawodniczką w grupie dziewcząt w wieku do 9 lat okazała się być również reprezentantka Giżyckiej Grupy Regatowej. Najwyższy stopień podium regat należał do Weroniki Grali. Jej klubowa koleżanka, Antonina Dziekańska zajęła II miejsce, a trzecie przypadło w udziale Emilii Brdulak z KS Spójnia Warszawa.

 

Wśród chłopców powyżej 9 lat najlepiej spisał się Jak Wiśniewski z MKS Dwójka Warszawa. Druga lokata przypadła w udziale Maciejowi Szawkowskiemu z KS Baza Mrągowo, a na III miejscu uplasował się Michał Kuczmarskił z MKS Dwójka Warszawa

 

Zwycięskie laury w grupie chłopców do 9 lat zdobył Miłosz Ciechanowicz z Giżyckiej Grupy Regatowej. Na drugim stopniu podium w tej kategorii stanał Michał Krasowski z UKŻ 7 Białystok, a III miejsce zajął Franciszek Fiertek z UKŻ PMOS Pisz.

 

Najmłodszym zawodnikiem XVIII Regat o Puchar Prezydenta była ośmioletnia Julia Gryko, reprezentantka UKŻ Michałowo.

 

Wyniki zawodników UKS MOS EŁK: Kleban Jakub- 12, Warecha Szymon –20, Niebrzydowski Mateusz – 21, Brozio Hubert – 25, Gorzoch Łucja 36, Bianki Jekaterina 37, Niedźwiecka Maja 44, Dawidowicz Lena – 51.

 

XVIII Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty Ełckiego zostały dofinansowane ze środków powiatu ełckiego. Zawody odbyły się przy wsparciu jednostek OSP Szeligi i Policji, które zabezpieczały regaty na wodzie oraz przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ełku. Gospodarzem Regat Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego był UKS MOS Ełk.

2 odpowiedzi na “Pogoda nie była łaskawa, ale nie przeszkodziła żeglarzom”

  1. Ola pisze:

    Jezioro Ełk to sadzawka ale dobrze że coś tu organizują. Humorzasty chciał jeszcze je przgrodzić swym wariackim pomysłem.

  2. Ryszard pisze:

    Odległe miejsca naszych zawodników świadczą o zwykłej nieudolności ełckich trenerów !!wstyd !!!za co biorą kasę !!pogonić na zbity pysk !!

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015