Polepsza się stan naszych dróg

Wczoraj w siedzibie Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki podpisał ze Starostą Ełckim Markiem Chojnowskim, Wicestarostą Robertem Dawidowskim oraz Skarbnikiem Grażyną Boroda  umowy na dofinansowanie modernizacji dwóch dróg powiatowych. Realizacja tych zadań rozpocznie się jeszcze w tym roku.

 

W Gminie Prostki realizowana będzie inwestycja pn. ,,Przebudowa drogi powiatowej
nr 1923N  – dr. woj. nr 667 (Rakowo Małe) – Taczki”.

 

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano m.in. poszerzenie jezdni i wykonanie nowej nawierzchni oraz poboczy żwirowych; przebudowę skrzyżowań i zjazdów na posesje; budowę chodników, zatoki autobusowej oraz przejścia dla pieszych.

 

Zakończenie przebudowy drogi zaplanowano na wrzesień 2020 roku. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 5,8 mln złotych, z czego prawie 2,9 mln złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę stanowi wkład własny z budżetu Powiatu Ełckiego oraz Gminy Prostki.

 

 

Z kolei w Gminie Kalinowo wyremontowana zostanie droga powiatow nr 1943N na odcinku Ginie – dr. kraj. nr 16.

 

Zadanie zaplanowano zrealizować w formie „zaprojektuj i zbuduj”. Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania projektu budowlanego wraz z uzyskaniem wymaganych prawem uzgodnień i decyzji, a następnie wykonania zakresu rzeczowego tj. m.in. nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, remontu skrzyżowań z drogami gminnymi, wykonania chodnika, poboczy, zjazdów indywidualnych i na drogi boczne, przepustów pod zjazdami oraz zatoki autobusowej.

 

Zakończenie remontu drogi zaplanowano na listopad 2020 roku. Całkowita wartość zadania wyniesie ponad 3,4 mln złotych, z czego ponad 1,7 mln złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, natomiast reszę stanowią środki własne Powiatu Ełckiego oraz Gminy Kalinowo.

10 odpowiedzi na “Polepsza się stan naszych dróg”

 1. Adam Elk pisze:

  A co ma do budowy dróg ten pan ktorego”arędowa”tak przytula. Chyba tu chodzi o odstawienie na boczny tor Pana Kosy. Jaki przedwyborczy wysyp pisiaków.

 2. zulu gula pisze:

  Na zdjęciu z obecnych uprawniony do faktycznego przebywania na tym spotkaniu/zdjęciu jest tylko pisowski starosta, reszta to tylko pr.

 3. Artur pisze:

  Tych dobrzaków nikt nie zrozumie. Starosta popiera innych pisiorów niż sam prezio. A wypierali się w poprzednich wyborach że z pisiorami nie chcą mieć nic do czynienia. Miłości w DW brak.

 4. Mieszkaniec pisze:

  Pisiaki same się wytrą.Przeciez widać że między nimi jest wielka wojna. Kosa wędruje samotnie reszta się do niego nie przyznaje. Zostawmy ich w spokoju Elczanie wiedzą na kogo zagłosować.

 5. Ada pisze:

  Pisiorom mówimy stanowcze NIE!!

 6. J. Mal pisze:

  Pisiorski prezes NIK „otrzymał” za darmo kamienicę w centrum Krakowa wartą miliony. Dobra zmiana działa.

 7. Jaro pisze:

  NIE DODAŁEŚ ŻE OD WETERANA AK.

 8. Emeryt 1200 pisze:

  To co dane nie będzie odebrane. Głosuje na KO bo nie wyprowadzi nas Z Unii. Moi czterej synowie właśnie tam się urządzili nawet nie chcą do pisuarskiej Polski na urlop przyjechać. Zabrali dzieci i żony. Takich przekretow nie było nigdy. Przecież nam obiecywano, teraz to będzie dobra zmiana. My emeryci zostWieni samym sobie dali trzynastke która przeznaczylismy na leki. Nadal nie ma potrzebnych leków od tarczycy. Kiedy to się skończy. Tylko zemsta wyzwiska kłótnie.

 9. Alina pisze:

  U pisiorów bratobojcza wojna. Zalepiaja banery swoich kolesi z listy. Nie marnuj głosu na pisuary.

 10. Krzysztof pisze:

  Drodzy Krzykacze zaproponujcie cos lepszego. Co bylo wczesniej doskonale pamietam, a osobiste zale schowajcie w kieszen.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015