Policjanci apelują: Wybierając się na groby, pamiętajmy o bezpieczeństwie.

Przed nami świąteczny weekend. Wielu z nas wybierze się podróż, by odwiedzić groby swoich bliskich. O tym, by w okresie dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek zadbać o swoje mienie i bezpieczeństwo na drogach, przypominają policjanci.

 

– Cmentarze odwiedzają nie tylko osoby, które chcą oddać cześć zmarłym, ale też złodzieje – przestrzega st. post. Agata Kuligowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

 

Podobnie do lat ubiegłych na najbliższy weekend mundurowi zaplanowali akcję „Znicz”, w ramach której zadbają o płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego szczególnie w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych.

 

– Zadaniem policjantów będzie też eliminowanie z ruchu nietrzeźwych jego uczestników, kontrola właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdu oraz udzielanie informacji zainteresowanym o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu – mówi st. post. Agata Kuligowska de Nałęcz. – Apelujemy o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom policjantów kierujących ruchem, o dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, parkowanie w miejscach wyznaczonych oraz o używanie elementów odblaskowych przez pieszych. Szczególnie przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza terenem zabudowanych. Prosimy również mieszkańców i gości naszego miasta, aby kierując się na cmentarz, rozważyli spacer lub środki transportu komunikacji miejskiej. Tym, którzy zdecydują się podróżować samochodem przypominamy, aby nie pozostawiać w autach wartościowych przedmiotów, mogących sprowokować i zachęcić złodziei. Wyjeżdżając, pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkań. Sytuacja, kiedy wiele osób wyjedzie odwiedzić groby swoich bliskich, może powodować włamania do mieszkań.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: Elczanin

  Ale zajeb* molo no super nowa plaża jaki długi w ...

 • Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą: Gdzie straż miejska i porządki?

  Na promenadzie/ścieżce rowerowo-pieszej zawsze p ...

 • MÓJ NOWY SĄSIAD Z EŁKU – I Piknik Sąsiedzki: MK

  Akurat. Kołtuneria Ełcka. Zawsze się mówiło z ...

 • PROBLEMY NASZEGO REGIONU – I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej: Marriu

  Zbudujcie do końca S61 i S16. Ewentualnie S8 do B ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015