Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
Policjanci apelują: Wybierając się na groby, pamiętajmy o bezpieczeństwie.

Przed nami świąteczny weekend. Wielu z nas wybierze się podróż, by odwiedzić groby swoich bliskich. O tym, by w okresie dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek zadbać o swoje mienie i bezpieczeństwo na drogach, przypominają policjanci.

 

– Cmentarze odwiedzają nie tylko osoby, które chcą oddać cześć zmarłym, ale też złodzieje – przestrzega st. post. Agata Kuligowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

 

Podobnie do lat ubiegłych na najbliższy weekend mundurowi zaplanowali akcję „Znicz”, w ramach której zadbają o płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego szczególnie w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych.

 

– Zadaniem policjantów będzie też eliminowanie z ruchu nietrzeźwych jego uczestników, kontrola właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdu oraz udzielanie informacji zainteresowanym o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu – mówi st. post. Agata Kuligowska de Nałęcz. – Apelujemy o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom policjantów kierujących ruchem, o dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, parkowanie w miejscach wyznaczonych oraz o używanie elementów odblaskowych przez pieszych. Szczególnie przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza terenem zabudowanych. Prosimy również mieszkańców i gości naszego miasta, aby kierując się na cmentarz, rozważyli spacer lub środki transportu komunikacji miejskiej. Tym, którzy zdecydują się podróżować samochodem przypominamy, aby nie pozostawiać w autach wartościowych przedmiotów, mogących sprowokować i zachęcić złodziei. Wyjeżdżając, pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkań. Sytuacja, kiedy wiele osób wyjedzie odwiedzić groby swoich bliskich, może powodować włamania do mieszkań.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: rydzyk

  NO szczyty szczytów,brak słów ...

 • Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji „Zorientuj się na Ełk”: Anonim

  Cześć, ZSNEodbędzie się 15 kwietnia ;-) ...

 • Klub parlamentarny zaprasza: Marriu

  Wnuk słynnego prlowskiego kata patriotów przybę ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015