Policjanci apelują: Wybierając się na groby, pamiętajmy o bezpieczeństwie.

Przed nami świąteczny weekend. Wielu z nas wybierze się podróż, by odwiedzić groby swoich bliskich. O tym, by w okresie dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek zadbać o swoje mienie i bezpieczeństwo na drogach, przypominają policjanci.

 

– Cmentarze odwiedzają nie tylko osoby, które chcą oddać cześć zmarłym, ale też złodzieje – przestrzega st. post. Agata Kuligowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

 

Podobnie do lat ubiegłych na najbliższy weekend mundurowi zaplanowali akcję „Znicz”, w ramach której zadbają o płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego szczególnie w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych.

 

– Zadaniem policjantów będzie też eliminowanie z ruchu nietrzeźwych jego uczestników, kontrola właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdu oraz udzielanie informacji zainteresowanym o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu – mówi st. post. Agata Kuligowska de Nałęcz. – Apelujemy o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom policjantów kierujących ruchem, o dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, parkowanie w miejscach wyznaczonych oraz o używanie elementów odblaskowych przez pieszych. Szczególnie przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza terenem zabudowanych. Prosimy również mieszkańców i gości naszego miasta, aby kierując się na cmentarz, rozważyli spacer lub środki transportu komunikacji miejskiej. Tym, którzy zdecydują się podróżować samochodem przypominamy, aby nie pozostawiać w autach wartościowych przedmiotów, mogących sprowokować i zachęcić złodziei. Wyjeżdżając, pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkań. Sytuacja, kiedy wiele osób wyjedzie odwiedzić groby swoich bliskich, może powodować włamania do mieszkań.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Nowy klip z cyklu „Bezpieczny Ełk” już po premierze: ruska gwara?

  Dlaczego młodzi ełczanie nie mówią czysto po p ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: ligiusz

  Panie Andrukiwicz chodzic można wszędzie, a na M ...

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Darek NWE

  Do Janusza. W całej gminie są tysiące tragiczny ...

 • Nowe miejsca parkingowe przy ul. Wielkanocnej w Ełku. Będą kolejne?: Widzetenparkingcodziennie

  Nie ma możliwości, żeby zaparkowało tam 10 aut ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Sad

  Za 11 mln czyli koszt tej chorej kładki możnaby ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015