Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
Policjanci dbają, by droga do szkoły była bezpieczna

Pierwszy dzień września to czas, gdy policjanci rozpoczynają wzmożone kontrole nad ruchem w pobliżu szkół i innych placówek oświatowych. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na najmłodszych uczestników ruchu drogowego, dla których droga do szkoły jest często pierwszą samodzielną wędrówką przez miasto. Akcja potrwa dwa tygodnie.

 

– Dążymy do tego, by przygotować dzieci i młodzież szkolną do świadomego i odpowiedniego korzystania z drogi oraz kształtowania prawidłowych nawyków komunikacyjnych – mówi Agata Kulikowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Celem takich działań jest przed wszystkim poprawa stanu bezpieczeństwa uczniów, którzy stanowią liczną grupę użytkowników dróg. Droga do szkoły to szczególne wyzwanie dla pierwszoklasistów. Działając prewencyjne policjanci przez pierwsze tygodnie września odwiedzą ełckie szkoły, by przypomnieć najmłodszym uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i regułach, których powinny przestrzegać pozostając bez opieki dorosłych.

 

Policjanci pełnić będą bezpośredni nadzór nad ruchem szczególnie w miejscach, gdzie szkoły położone są w pobliżu dróg. Przyjrzą się też pojazdom przewożącym dzieci do szkoły. Sprawdzą ich stan techniczny i trzeźwość kierowców.

 

– Jak wynika z policyjnych statystyk w roku szkolnym 2014/2015 w naszym województwie doszło do 153 wypadków z udziałem dzieci do 17 lat, w których zginęły 2 osoby, a 160 zostało rannych. W powiecie ełckim było 11 wypadków, w wyniku których 11 osób zostało rannych – informuje rzecznik ełckiej KPP Agata Kulikowska. – Prosimy rodziców o zadbanie o odpowiednie nawyki na drodze swoich pociech, a także o wyposażenie dzieci w elementy odblaskowe. Przypominajmy dzieciom by przekraczały jezdnię tylko w miejscach wyznaczonych, stosowały się do sygnalizacji świetlnej i nie wbiegały nierozważnie na jezdnię. Prosimy także kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu szkół i przedszkoli. Chwila nieuwagi i nadmierna prędkość mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

 

mm

 

Fot.: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: rydzyk

  NO szczyty szczytów,brak słów ...

 • Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji „Zorientuj się na Ełk”: Anonim

  Cześć, ZSNEodbędzie się 15 kwietnia ;-) ...

 • Klub parlamentarny zaprasza: Marriu

  Wnuk słynnego prlowskiego kata patriotów przybę ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015