Policjanci ostrzegają: Uważajcie na oszustów!

W ostatnich dniach ełccy policjanci przyjęli dwa zgłoszenia od osób, które stały się ofiarami oszustów. Do kradzieży doszło podczas wizyt „domokrążców”. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności, przestrzegają mieszkańców regionu przed oszustami i apelują o ostrożność.

 

W jednym z przypadków dwie kobiety obcej narodowości okradły ełczankę – pod pretekstem sprzedaży narzuty i rozmienienia pieniędzy weszły do mieszkania poszkodowanej, splądrowały je i ukradły znaczną sumę gotówki. Drugi przypadek do dwaj mężczyźni, którzy skutecznie odwrócili uwagę starszej pani – seniorka nie zauważyła, gdy do jej mieszkania wszedł wspólnik „akwizytorów”. Po ich wyjściu zauważyła brak pieniędzy.

 

– Zwracajmy uwagę na kręcące się po osiedlu lub wsi osoby – apelują do mieszkańców powiatu ełckiego policjanci z KPP w Ełku. – Również obcej narodowości, osoby dłużej przesiadujące w samochodach na obcych numerach rejestracyjnych lub bez tablic rejestracyjnych. Takie incydenty i towarzyszące im obawy należy zgłaszać policji.

 

Funkcjonariusze zapewniają, że sprawdzą takie zgłoszenie i to, czy budzące podejrzenia osoby to rzeczywiście akwizytorzy posiadający uprawnienia do prowadzenia handlu obwoźnego, czy też oszuści planujący kradzież.

 

mm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015