Policjanci uderzyli w przestępczość narkotykową

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli łącznie ponad 800 gramów mefedronu i marihuanę. Przerwanie działalności narkotykowej 19 i 26-latka jest efektem wspólnych działań dzielnicowych i kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

 

– Wszystko zaczęło się w Prostkach od kontroli drogowej mazdy – mówi st. sierż. Agata Kulikowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Gdy dzielnicowi dali kierowcy sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie się, ten przyspieszył i kontynuował jazdę. Później okazało się, że w tym czasie próbował ukryć swoje narkotyki.

 

Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą ucieczkę i zatrzymali go do kontroli. Z wnętrza pojazdu wyczuli charakterystyczną woń marihuany. W trakcie kontroli osobistej znaleźli u 19-latka szklaną lufkę z suszem roślinnym.

 

– Zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może prowadzić pojazd pod działaniem środków odurzających, dlatego policjanci pobrali mu krew do dalszych badań – mówi st. sierż. Kulikowska. – Okazało się, że do mężczyzny należą także znalezione zawiniątka z folii aluminiowej, w których ukryty był mefedron.

 

Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 19-latka policjanci znaleźli kolejne narkotyki: marihuanę i mefedron w ilości blisko 30 gramów oraz małą wagę elektroniczną.

 

– Wykonując czynności w tej sprawie policjanci ustalili także, że młody mężczyzna udzielał narkotyków innym osobom – dodaje oficer prasowy ełckiej KPP. – Kolejnym krokiem kryminalnych było ustalenie, od kogo 19-latek kupował narkotyki. Dilerem był 26-letni ełczanin, który również został zatrzymany.

 

Dotychczasowe ustalenia policjantów wskazują, że mężczyzna w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielał narkotyków innym osobom, uzyskując z tego procederu pieniądze. W zajmowanych przez 26-latka pomieszczeniach mundurowi znaleźli środki odurzające. Wstępne badania wykazują, że jest to mefedon. W sumie policjanci zabezpieczyli u niego ponad 800 gramów tego środka oraz pieniądze w kwocie 14 tys. złotych na poczet ewentualnych przyszłych kar. Teraz pod nadzorem prokuratury policjanci ustalają szczegóły tej sprawy.

 

– Zgodnie z ustawą za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast jeśli narkotyki są w znacznej ilości sprawca podlega karze do 10 lat pozbawienia wolności – mówi st. sierż. Agata Kulikowska. – Dodatkowo mężczyźni odpowiedzą ze udzielanie narkotyków, a 19-latek także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę bez uprawnień.

 

tt
Fot.: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015