Policjant trafił do szpitala po akcji ewakuacyjnej

O tym, że pali się ich dom, rodzina dowiedziała się od policjantów, którzy nagle stanęli w drzwiach. Chociaż z budynku wydobywały się wysokie płomienie, lokatorzy nie zdawali sprawy z zagrożenia. Było po godz. 22. Rodzina już spała. W trakcie ewakuacji mieszkańców budynku jeden z policjantów zatruł się dymem. Trafił do szpitala.

 

Jako pierwsi do pożaru dotarli policjanci. Na miejscu zauważyli wysokie płomienie wydobywające się z budynku.

 

– Mimo dużego zadymienia i wysokiej temperatury nie tracili czasu i wbiegli do środka, żeby sprawdzić czy przebywają tam jakieś osoby – mówi st. sierż. Agata Kulikowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Okazało się, że na piętrze spała rodzina: trzy osoby dorosłe i 9-letnia dziewczynka. Wszyscy byli zdezorientowani i zaskoczeni, gdy w ich drzwiach stanęli policjanci. Jak się okazało, nawet nie wiedzieli o zaistniałym zagrożeniu.

 

Mundurowi wyprowadzili mieszkańców płonącego budynku na zewnątrz. W mieszkaniu przebywały również zwierzęta. One także zostały ewakuowane. Rodzina mieszkająca w bliźniaczym budynku zdążyła wcześniej opuścić swoje mieszkanie. Z ogniem walczyły cztery oddziały straży pożarnej.

 

– Informację o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Kochanowskiego w Ełku otrzymaliśmy ok. godz. 22.20 – mówi Jarosław Pieszko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. – Na miejsce zadysponowano trzy zastępy ełckiej straży pożarnej i jeden Ochotniczej Straży Pożarnej w Ełku. Ogniem objęta była przybudówka.

 

Do akcji gaszenia pożarnicy przystąpili błyskawicznie. Przyczyny pożaru ustali dochodzenie. W zdarzeniu nie ucierpiał żaden z lokatorów. Do szpitala trafił natomiast jeden z udzielających im pomocy policjantów, który uległ podtruciu dymami pożarowymi.

 

– Funkcjonariusz pozostał w szpitalu na obserwacji mówi st. sierż. Kulikowska. – Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

tt
Fot.: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Nasze szkoły coraz atrakcyjniejsze
Wczoraj odbyło się oficjalne oddanie do użytku nowych pracowni w...
Powiat Ełcki Konkurs Krasomówczy
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w XLIV Wojewódzkim...
Powiat Ełcki Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Dzisiaj, w Zespole Szkół nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w...
Powiat Ełcki Otwarto kolejne miejsce spotkań w Prostkach
W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015