Polityka parkingowa w Ełku – Ruszają konsultacje

W Ełku ruszają prace związane z opracowaniem nowej polityki parkingowej. Od 21 października go końca grudnia ełczanie będą mieli możliwość zaprezentowania swoich potrzeb i pomysłów na usprawnienie parkowania w danym miejscu oraz zwiększenie dostępności miejsc parkingowych. Służyć temu mają konsultacje społeczne.

 

Część diagnostyczna opracowywanej polityki parkingowej będzie obejmować pomiary w każdej części miasta wraz z inwentaryzacją miejsc do parkowania oraz badaniem ich zajętości. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy nad Ełkiem będzie można zaobserwować drony, za pomocą których zostaną policzone wszystkie miejsca parkingowe. Firma, która wygrała przetarg na wykonanie prac badawczych, nie zbiera żadnych danych wrażliwych. Wszystkie materiały pozostają anonimowe.

 

Konsultacje potrwają od 21 października do 31 grudnia. Swoje uwagi można zgłaszać poprzez: przekazanie opinii pocztą tradycyjną lub osobiście wypełnionego i podpisanego formularza konsultacyjnego w czasie trwania konsultacji, na adres Urząd Miasta Ełku, ul. Piłsudskiego 4, 19-300 Ełk; przekazanie opinii przy pomocy poczty elektronicznej, w czasie trwania konsultacji – przesłanie formularza konsultacyjnego na adres e-mail p.lapinska@um.elk.pl; przekazanie opinii bezpośrednio podczas 10 spacerów badawczych., które odbędą się 23 i 24 października oraz 5, 6 i 7 listopada; przekazanie opinii bezpośrednio podczas spotkania Open Space, które odbędzie się w grudniu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015