Polowa izba przyjęć w ełckim szpitalu – obowiązują nowe procedury

W Ełku, podobnie, jak w pozostałych szpitalach samorządowych i państwowych na terenie Warmii i Mazur, obowiązują nowe procedury ochrony zdrowia i życia ludzi. Triaż odbywa się w polowej izbie przyjęć – namiocie rozstawionym przed placówką. To odpowiedź na decyzję Wojewody Warmińsko-Mazurski ego Artura Chojeckiego wydaną w związku z koniecznością minimalizowania ryzyka zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w szpitalach, wprowadził w szpitalach samorządowych i państwowych na terenie województwa

 

Wojewoda polecił szpitalom wprowadzenie regularnych badań temperatury ciała wśród pracowników szpitala, w szczególności w momencie wejścia na teren szpitala. Placówki zobowiązane zostały również do zorganizowanie pracy izby przyjęć lub szpitalnego oddziału ratunkowego w taki sposób, by możliwa była bezpieczna segregacja i separacja osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób przebywających na izbie przyjęć lub szpitalnym oddziale ratunkowym. Służyć temu mają wydzielone strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 bez objawów oraz strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 prezentujących objawy infekcji oraz wdrożenie algorytmu postępowania – triaż w szpitalach niezakaźnych, opracowanego przez Ministerstwo Zdrowia i Konsultanta Krajowego, zawierającego wytyczne segregacji pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

 

W związku z tym na polecenie wojewody przed szpitalami samorządowymi i państwowymi stanęły polowe izby przyjęć. Namioty udostępnione zostały i rozstawione przez Państwową Straż Pożarną i Wojska Obrony Terytorialnej. Jedna z nich stanęła przed szpitalem spółki „Pro-Medica” w Ełku. Pozostałe w: Ostródzie, Olsztynie, Bartoszycach, Biskupcu, Braniewie, Kętrzynie, Giżycku, Pasłęku, Piszu, Elblągu, Szczytnie, Węgorzewie, Gołdapi.

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Nietypowy Mikołajkowy Autobus Radia 5
Jak co roku Starostwo Powiatowe w Ełku uczestniczyło w akcji...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (5/6)
Przedostatnią inwestycją, która została zrealizowana w bieżącym...
Powiat Ełcki Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Konkurs fotograficzny „Rower i ja”. Z obiektywem na rowerze...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015