Ponad 120 ełczan już wpisało się do rejestru. Finał akcji w sobotę.

Coraz bliżej finału akcji „Zdrowi i wyjątkowi – I ty możesz uratować komuś życie”. W bazie potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się już ponad 120 ełczan. Wśród nich znaleźli się m.in. policjanci, strażacy, strażnicy miejscy oraz pracownicy Urzędu Skarbowego, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Ełku.

 

– Ratowanie ludzkiego życia jest misją każdego strażaka – mówi Jarosław Pieszko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. – Jeśli możemy zrobić to zostając dawcą szpiku, to taką okazję wykorzystujemy.

 

– Chcemy zmienić sposób patrzenia na służby mundurowe – mówi Krzysztof Skiba, komendant Straży Miejskiej w Ełku . – Swoją postawą pokazujemy, że jesteśmy nie tylko od nakładania kar, dyscyplinowania i upominania, ale również od tego, żeby pomagać.

 

Pomóc w ratowaniu życia może każdy. Chętni szansę na wpisanie się do rejestru potencjalnych dawców szpiku będą mieli  już w najbliższą sobotę 7 listopada od godz. 10 do godz. 18. Tego dnia w Galerii Brama Mazur ustawionych zostanie 25 specjalnych stanowisk do rejestracji. Będzie też możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych i oddania krwi. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Finał akcji „Zdrowi i wyjątkowi – I ty możesz uratować komuś życie” uatrakcyjnią: Jarosław Jakimowicz i Piotr Karpienia.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015