Ponad 1,5 mln zł na zimowe utrzymanie miasta

Pogarszające się warunki pogodowe to dobra okazja, by przypomnieć, że za usuwanie skutków zimowej aury odpowiadają nie tylko służby miejskie, ale także właściciele bądź zarządcy nieruchomości. Za tereny miejskie odpowiadać będzie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ełku.

 

W budżecie miasta na akcję zimową zaplanowano kwotę 1 663 900 zł. To o 52,5 tys. zł więcej, niż w roku ubiegłym. Najważniejsze koszty ponoszone są co roku na usuwanie mechaniczne i ręczne śniegu, śliskości z jezdni oraz ciągów pieszych, a także na uzupełnianie zapasów piasku i soli. W walce ze skutkami zimy ełcki PUK wykorzysta: solarkę, 3 pługopiaskarki, 6 ciągników z pługami oraz 4 rozsiewacze do posypywania piaskiem, dwa pojazdy quad wyposażone w pługi i dwie ładowarki.

 

Uwagi dotyczące odśnieżania miasta można zgłaszać do: Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Ełku, tel. 87 610 44 54; Referatu Komunalnego Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Ełku, tel. 87 723 62 44 oraz Straży Miejskiej w Ełku, tel 986.

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015