Ponad 200 osób straci pracę

19 czerwca Zarząd zakładu Paged Sklejki  tego roku powiadomił o grupowych zwolnieniach, które mają dotyczyć ich pracowników w Ełku.

 

Przyczyną zwolnień grupowych Spółki jest całkowite zamknięcie i likwidacja zakładu na terenie miasta Ełku. Od 1 lipca pracownicy będą otrzymywać wypowiedzenia pracy.

 

Sytuacja w ełckim zakładzie pogarszała się już od połowy stycznia tego roku. Z miesiąca na miesiąc było mniej zamówień, a do tego trzy razy przestój przez  który spora część załogi wykorzystała większość swojego urlopu za cały rok – mówi anonimowy pracownik

Od kwietnia już wszyscy domyślali się, że długo tak nie pociągniemy. W pewnym momencie teorii było chyba więcej niż pracowników aż do momentu  kiedy to prezes przekazał nam informację o zwolnieniach   – mówi anonimowy pracownik

13 odpowiedzi na “Ponad 200 osób straci pracę”

 1. Stary mieszkaniec pisze:

  Gdzie są władze Ełku. Co ma zamiar zrobić Pan Prezydent? Chyba posadzi kwiatki, bo na tym się jedynie zna.

 2. Takie tam pisze:

  Znowu będą oczy mydlić, że powstanie nowy zakład i pracownicy będą mieli pierwszeństwo przy zatrudnianiu – tak było przy likwidacji chłodni i powstającym za płotem „fabryki wieszaków”.

 3. Anonim pisze:

  PIS potrafi dotować wszystkich i wszystko. Górnicy mają 14 i może 15 wynagrodzenia. To może na Nowogrodzką?

 4. Filip pisze:

  Hehe,a to dopiero początek.Głosujcie tak dalej „wschodnia ściano”. Powodzenia…

 5. Lol pisze:

  Pracy w Elku jest w brud.. skad ten jad

 6. lios pisze:

  Zobaczysz skąd jak sprawdzisz swoje rachunki za energię elektryczna, wywóz śmieci, wodę i ceny w sklepie dla „biednych ludzi” tak zwanej :Biedzie”

 7. do Starego mieszkańca pisze:

  a co ma do tego Prezydent , pożyczy ( albo mu da) mu kasę albo znajdzie klientów ? z upadłością różnie bywa -siła sprawcza gospodarki , która rośnie w siłę wg Morawieckiego _ to dopiero początek …..

 8. Anty PIS pisze:

  A może to celowe działanie kawał działki z dobrą lokalizacją zakład zajmuje

 9. J. M pisze:

  Czy to prawda że na miejscu faryki będą dwie fontanny i lampki w kolorach tęczy?/przeczytane w sieci/

 10. Młody Pracwnik pisze:

  lol powiedz to starym pracownikom – którzy w jednym zakładzie przepracowali 30 lat i którzy wypracowali jako takie pobory (w duże części za wysługę lat), że teraz pójdą na bruk i będą musieli szukać pracy w PUPie który ma ludzi w d u p i e. Obecnie PUP ma wytyczne by wszystkich wyrzucać z listy bezrobotnych (statystyki) wysyłają starych ludzi na staże za mniej niż 1000 zł lub do układania polbruka. Jakie są możliwości znalezienia sensownej pracy w Ełku po 50.

 11. waldi01 pisze:

  powodzenia w szukaniu pracy, sam szukam . jestem po 50 stce -uprawnień w bród . Ale wszędzie pesel za wysoki, stawka najniższa krajowa. Prześwietlają cię z każdej strony. W URZĘDZIE PRACY dają ci pracę na staż albo pół etatu . PARANOJA….dla Ukraińców praca jest …

 12. ligiusz pisze:

  Prezydent miasta i spółka odpowiada za brak przyciągnięcia nowych przedsiębiorców. Obniża się podatek od gruntu i przyciąga się nowe fabryki, ale myślenie jest odwrotne wysoki podatek od gruntu, sprzedaż wszystkich skwerków by podświetlać na różowo mostek, sadzi się dużo kwiatów nawet co miesiąc inne i przekładać kostkę brukową na placu JPII która była w dobrym stanie.

 13. antoni pisze:

  Lud głoduję nowa ścieżka rowerowa na AK się buduję. Czy za rządków pana Andrukiwicza powstał jakiś zakład produkcyjny zatrudniający powyżej stu osób ?

Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015