Ponad 4,7 mln zł na I etap budowy małej obwodnicy Ełku

Ponad 4,7 mln zł dofinansowania otrzymało miasto Ełk na budowę I etapu ulicy Norwida. Środki z Funduszu Dróg Samorządowych pokryją 80 procent wydatków związanych z jego realizacją. Według szacunków I etap prac nad utworzeniem tzw. „małej obwodnicy” pochłonąć ma ponad 6,7 mln zł. Pozostałe środki na budowę odcinka drogi od ul. Emilii Platter do ul. Jana Matejki samorząd planuje wyłożyć z własnego budżetu.

 

Aktualnie ul. Norwida jest drogą gruntową, nieutwardzoną i bez chodników. Budowa I etapu ulicy będzie trwała około dwóch lat i będzie realizowana w systemie „projektuj – buduj”. Ze względu na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników na skrzyżowaniu z ul. Matejki zaprojektowane zostanie rondo. Powstaną też: wydzielona ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe.

 

Fot.: UM Ełku

6 odpowiedzi na “Ponad 4,7 mln zł na I etap budowy małej obwodnicy Ełku”

 1. Wyborca pisze:

  Już Kosa ogłosił że to on „załatwił” wg niego już mieliśmy mieć wszystko wybudowane a nawet geodeci nie byli.

 2. Edi pisze:

  Na Kossakowskiego mówią w Ełku „budowniczy” . Tyle naobiecywal a nic nie zrealizował. Z kolei pani Kopiczko chce żebyśmy zapamiętali że ona nie będzie się przed nikim tłumaczyć. Oto cała Pisowska drużyna „dobrej zmiany”

 3. Gołdap. Mieszkańcy. pisze:

  Dzięki Ełckim. Mediom wiemy kto to jest ta pani która wywiesila baner w Parku w Gołdapi. Jesteśmy przeciwni wieszaniu czegokolwiek w Parku na drzewach. Ta pani która nie otrzyma u nas głosów jest z partii która zniszczyła Puszczę Bialowieska. I u nas w Gołdapi nadal niszczy. To nas protest do władz w Gołdapi. By ta niszczycielska partia odwaliła się od naszych drzew. /Przepraszam za mocne słowa ale do nich nic nie dociera/. PS. Znamy oczywiście jej wypowiedź do nauczycieli że nie musi przed nikim się tlumaczyc.

 4. Anonim pisze:

  Pani senator Kopiczko i poseł Kossakowski bardzo dobrze reprezentują nasze ełckie społeczeństwo w senacie i sejmie. Nie zmienia się dobrej i zwycięskiej drużyny, więc ełczanie głosujmy na naszych obecnych senator i posła z PiSu.

 5. Krystyna70 pisze:

  Ani ta pani, ani ten pan niczym szczególnym nie zasłużyli sobie ,żeby żyć na nasz rachunek, to są tylko maszynki do głosowania.

 6. Krystyna70 pisze:

  Ani ta pani, ani ten pan niczym szczególnym nie zasłużyli sobie ,żeby żyć na nasz rachunek, to są tylko maszynki do głosowania.

  Wykryto duplikat komentarza: wygląda na to, że już to powiedziano!
  Ja nie widzę takiej opcji, kłamstwo i cenzura, pozdrawiam.

Powiat Ełcki Zadbaj o swoje zdrowie
Zachęcamy kobiety do udziału w akcji ,,Chcę mieć pewność, że...
Powiat Ełcki Europejskie staże uczniów „Mechaniaka”
W Hiszpanii trwają właśnie zagraniczne staże zawodowe uczniów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Volkswagen Grup Polska z ogromną karą
Ponad 120 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015