Ponad kilogram amfetaminy w zamrażarce. Dwóch 35-latków w areszcie

Ponad 1000 gramów amfetaminy zabezpieczyli policjanci z Ełku w mieszkaniu zajmowanym przez dwóch 35-latków. Narkotyki schowane były w zamrażarce. Sąd na wniosek prokuratora aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Ełccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 35-letni mieszkaniec miasta w swoim mieszkaniu może posiadać narkotyki. Wykonując czynności w tej sprawie, pod jego blokiem policjanci spotkali kolegę 35-latka, który czasowo mieszkał u niego. Mając uzasadnione podejrzenie, że ten mężczyzna również może posiadać substancje zabronione, policjanci sprawdzili czy mężczyzna miał je przy sobie. Nie pomylili się – znaleźli przy nim blisko 70 gramów amfetaminy.

Podczas przeszukania zajmowanego przez mężczyzn mieszkania, kryminalni znaleźli biały proszek, który schowany był w zamrażalce. Badanie laboratoryjne wykazały, że jest to amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram tej substancji. Część narkotyków była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. W mieszkaniu policjanci znaleźli także wagę elektroniczną.

Obaj  mężczyźni zostali zatrzymani. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Na tym praca policjantów w tej sprawie się nie kończy. Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzą wszystkie okoliczności dotyczące posiadania środków odurzających przez 35-latków, a także ewentualnych powiązań zatrzymanych mężczyzny z innymi przestępstwami, szczególnie tych związanych z obrotem substancjami zakazanymi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015