Ponad milion złotych na parkingową rewolucję w Ełku

Wraz z kwietniem rozpocznie się realizacji projektu „Smart Parking – zwiększenie dostępności miejsc parkingowych w Ełku”. W ciągu dwóch lat urzędnicy z ełckiego ratusza wspierani przez specjalistów będą analizowali obecną sytuację parkingową w mieście. Wszystko zmierzać ma do stworzenia strategii, która ją poprawi.

 

Może zdarzyć się tak, że w Ełku pojawią się płatne parkingi. Jest też pomysł, by w okolicach szkół wyznaczyć tzw. strefy krótkiego parkowania. Mają to być miejsca, w których rodzic będzie mógł zatrzymać samochód na minutę i pożegnać się z odwiezionym na zajęcia dzieckiem.

 

Zanim jednak nastąpi rewolucja na ełckich parkingach, przeprowadzone zostaną analizy i badania, które pokażą, jakie rozwiązania poprawią sytuację. Zaplanowana została m.in. inwentaryzacja miejsc parkingowych.

 

Projekt „Smart Parking – zwiększenie dostępności miejsc parkingowych w Ełku” realizowany będzie do końca września 2021 roku i pochłonie ponad milion złotych. Z własnego budżetu miasto wyłoży 100 tys. zł. Pozostała kwota to dofinansowanie ze środków unijnych i państwowych.

 

mm

11 odpowiedzi na “Ponad milion złotych na parkingową rewolucję w Ełku”

 1. Arek pisze:

  Jak zwykle lewica ma odwrotne myślenie. Przeszkodzić – znaczy pomóc

 2. Anonim pisze:

  za milion ? ja za darmo wam powiem. W całym mieście jest lipa z parkowaniem.

 3. Anonim pisze:

  Ełk, to w połowie wioska. Wystarczy zobaczyć jak pusty jest parking pod Bramą Mazur. Wieśniacy wolą parkować na pobliskich podwórkach czy uliczkach niż zapłacić 2 zł za dobę parkowania i z rodziną spokojnie spacerować po galerii.

 4. Dankman pisze:

  Cena parkingu 3zl

 5. Podpis pisze:

  Pewnie z Grajewa jesteś. Laicyzm przoduje. Głównym problemem z parkingami jest gęstość zaludnienia i zabudowy, która przewyższa Warszawę. Jeśli uważasz, że mamy gorzej z parkingami niż w W-wie to pewnie tam nie byłeś. Wszędzie u nas ciasno. Problem można rozwiązać jedynie poprzez podziemne i wielopoziomowe parkingi. Niestety dzięki elektryfikacji na zachodzie oraz 500+ u nas, lawinowo samochodów przybywa. Pozostaje życzyć sukcesu w badaniach.

 6. Jerzy pisze:

  Na pewno muszą zostać zrobione przy ul. M. M. Kolbe. Jeziorna towers oddana do użytku A lokatorzy parkują po sąsiednich parkingach.

 7. r pisze:

  To zamiast 3,5 bańki wydawac na wymiane 30 wiat przystankowych (ok 120 tys za szt)to może bezpłatna komunikacja na próbe?? Zobaczymy jak sie sprawdzi. Tylko nie komunikcja dla dieci bo one nie mają samochodów.

 8. Bożena pisze:

  Dwa lata!…urzędnicy z ełckiego ratusza wspierani przez specjalistów będą analizowali obecną sytuację parkingową w mieście. A za ile lat sfinalizują projekt?

 9. Skoro Ełk jest aż aż tak eco ... pisze:

  … i „slow city” – to darmowa komunikacja i zwiększona ilość kursów „MPKów” !

 10. Pi0tr pisze:

  No tak, dopiero co była informacja o budowie ogromnego centrum handlowego przy obwodnicy, teraz już przebąkują o strefie płatnego parkowania w Ełku – bo do tego się sprowadza punkt 1.
  Nawet jak 30 min zrobią bezpłatne, to co można załatwić przez 30 min? fajki w kiosku kupić? i niewiele więcej, w żadnym urzędzie nic nie załatwisz, dużych zakupów nie zrobisz, ubrania nie przymierzysz…
  Jak nagonić klientów dla nowego centrum handlowego? utrudnić parkowanie w centrum, a najlepiej opłatę wprowadzić tak aby po prostu opłacało się jechać do galerii a nie do miasta.
  Oczywiście, to przypadkowa zbieżność…
  Może w to nawet ktoś uwierzy….

 11. Archill pisze:

  Wydaje Mi się że zmierza to w odwrotna stronę niż powinno. Zamiast budować parkingi powinniśmy się zastanowić wszyscy czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby znacząca poprawa komunikacji miejskiej do tego stopnia w którym jazda samochodem w mieście okaże się „nieopłacalna”. Sam jeżdżę przez cały rok rowerem i dotarcie z jednego końca miasta na drugi zajmuje 25 minut. Gdyby do miejskiej komunikacji samochodowej, dołożno starań o ścieżki rowerowe na całym terenie miasta myślę że można byłoby zrezygnować z budowy kolejnych parkingów, które i tak nic nie zmienią. Ale to temat rzeka. Pozdrawiam.

Powiat Ełcki Punkt Szczepień Powszechnych otwarty
Powszechnych w Ełku, który znajduje się w hali sportowej Zespołu...
Powiat Ełcki Równać Szanse -Małe Granty
Ruszył konkurs „Równać Szanse - Małe Granty”, który jest...
Powiat Ełcki Nowy punkt szczepień w Ełku gotowy
Od środy, 5 maja, będzie można się zaszczepić przeciw Covid-19 w...
Powiat Ełcki Życzenia dla Maturzystów
Drodzy Maturzyści, przed Wami jeden z najważniejszych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015