Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk

Zakończyła się budowa tunelu pieszo-rowerowego pod wiaduktem kolejowym w Siedliskach. 

Dziś, 11 grudnia, odbyło się oficjalne otwarcie tunelu pieszo-rowerowego pod wiaduktem kolejowym w Siedliskach.

 

 

Jak powiedział Marek Chojnowski, starosta ełcki – Mieszkańcy Siedlisk i Ełku długo na ten tunel czekali, dlatego tak bardzo cieszy nas, że w końcu udało się nam zrealizować tę inwestycję. Znacząco poprawi ona bezpieczeństwo uczestników ruchu, a bezpieczeństwo ludzi zawsze będzie dla nas najważniejsze.

 

 

– Było to miejsce bardzo niebezpieczne, grożące wypadkami, więc trzeba było działać – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Tędy często chodzą dzieci, młodzi ludzie, matki z dziećmi w wózkach, nie brakuje też rowerzystów, nawet teraz, w grudniu. Cieszę się, że trzem samorządom, czyli Warmińsko-Mazurskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu w Olsztynie, Gminie Ełk i Starostwu Powiatowemu w Ełku udało się porozumieć i powstało bezpieczne przejście pieszo-rowerowe pod wiaduktem

 

 

Realizacja inwestycji była możliwa za sprawą trzech samorządów – Powiatu Ełckiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Gminy Ełk, które porozumiały się w tej sprawie. Łączna kwota inwestycji na którą złożyły się samorządy to prawie 2,5 mln złotych.

Źródło fot: www.elk.gmina.pl

5 odpowiedzi na “Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk”

 1. Adam pisze:

  2500000 zł?

 2. Janusz pisze:

  Dobry prezent za duże pieniądze ,ale szkoda ze tylko dla mieszkańców Siedlisk.Ale za Siedliskami też mieszkają ludzie i proponuję ,aby Pan Wójt w pierwszy słoneczny dzień spróbował przejść piechotą lub przejechać rowerem chociażby do Chrzanowa.Od Siedlisk gdzie kończy się chodnik to jest droga strachu.Proszę przejść się tylko tym odcinkiem bez chodnika i nawet bez pobocza.Życzę dużo szczęścia.

 3. Darek NWE pisze:

  Do Janusza. W całej gminie są tysiące tragicznych miejsc. Tłumów nie było w Siedliskach czyli mieszkańcy oleli to przejście.

 4. 666 pisze:

  ale żeby robiąc taką inwestycję, za tyle kasy, „zapomnieć” o oświetleniu tego tunelu to jest po prostu żenada. już o jakimś monitoringu nawet nie wspominam…
  wieczorem ciemno tam jak w du… u afroamerykanika.

 5. Wald. Siedliska pisze:

  Oświetlenie, to prawda. Która kobieta odważy się tam przejść nocą. Nigdy u nas nie jest wszystko przemyślane. Przy tej sumie ponad 2 mln. Pociągniecie kabla od słupa oświetleniowe o to błahostka. Ale trzeba było Pomyśleć.

Powiat Ełcki Punkt Szczepień Powszechnych otwarty
Powszechnych w Ełku, który znajduje się w hali sportowej Zespołu...
Powiat Ełcki Równać Szanse -Małe Granty
Ruszył konkurs „Równać Szanse - Małe Granty”, który jest...
Powiat Ełcki Nowy punkt szczepień w Ełku gotowy
Od środy, 5 maja, będzie można się zaszczepić przeciw Covid-19 w...
Powiat Ełcki Życzenia dla Maturzystów
Drodzy Maturzyści, przed Wami jeden z najważniejszych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015