Postępują prace na linii kolejowej Olsztyn – Ełk

Postępują prace modernizacyjne prowadzone na trasie kolejowej Olsztyn – Ełk. Po drodze z Ełku do stolicy Warmii i Mazur można zauważyć już nowe perony w Piszu, Rucianem-Nidzie, Szerokim Borze i Kolonii. Końca dobiegły też prace remontowe na odcinku Szczytno – Pisz – Ełk. Między Szczytnem, a Piszem ułożone zostały nowe tory.

 

W sumie w ramach inwestycji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyremontowano już blisko 100 przejazdów kolejowo-drogowych oraz 9 mostów i wiaduktów. Lada moment rozpocząć się mają prace związane z przebudową mostów kolejowych w Ełku i Piszu. Powstały już 24 nowe rozjazdy i ułożono niemal 115 kilometrów torów. Wartość inwestycji wynosi ok. 290 milionów złotych.

 

tt

2 odpowiedzi na “Postępują prace na linii kolejowej Olsztyn – Ełk”

  1. Kolejorz pisze:

    Być może jeszcze te tory wyrównanają Ale obecnie przypominają węża poflalowanego . Zasypano to wszystko tłuczniem czyli gotowe. Będzie jazda.

  2. Janusz. pisze:

    Czy dobrze zrozumiałem wyremontowano na trasie o długości 150 km, 100 przejazdów czyli co półtora kilometra przejazd. Przecież to chore Maszynista
    bez przerwy w stresie czy coś mu nie wyjedzie. Ile z tych stu to strzeżone? Świat likwiduje przejazdy by pociągi szybciej jeździły a my remontujemy. .

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015