Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
Poszliśmy śladami ełckich Żydów

Dobiegł końca projekt Ełcka Szkoła Dialogu realizowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Ełku. Od lutego zbierali oni informacje o dawnych mieszkańcach miasta. Swoją uwagę skierowali na społeczność żydowską.

 

– Projekt miał na celu pobudzenie naszej aktywności do rozmowy i do tego, abyśmy się nie bali mówić na tematy różne, często trudne – mówi Hubert Górski, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 1 w Ełku, koordynator projektu. – W trakcie realizowania projektu młodzież spotkała się min. z Rafałem Żytyńcem, seniorami i nawiązała kontakt z niemieckim Stowarzyszeniem Żydów Wschodniopruskich. Część informacji, które udało się zebrać, dostarczyli nam ełczanie.

 

Swój finał Ełcka Szkoła Dialogu miała w piątek 26 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku. Zakończył ją koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu Marka Ravskiego i Romana Zielmańskiego. Wcześniej uczniowie Zespołu Szkół nr 1 poprowadzili ełczan Szlakiem ełckich Żydów.

 

Projekt realizowany był w ramach Szkoły Dialogu i Ełckiej Szkoły Dialogu przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Nasierowskiej w Ełku oraz Parafią Ewangelicko-Metodystyczną w Ełku, a dofinansowany został ze środków pochodzących z budżetu miasta Ełku. Efekty pracy uczestników stworzą „Przewodnik po Ełku szlakiem Żydów ełckich”.

 

em

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: rydzyk

  NO szczyty szczytów,brak słów ...

 • Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji „Zorientuj się na Ełk”: Anonim

  Cześć, ZSNEodbędzie się 15 kwietnia ;-) ...

 • Klub parlamentarny zaprasza: Marriu

  Wnuk słynnego prlowskiego kata patriotów przybę ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015