Poszliśmy śladami ełckich Żydów

Dobiegł końca projekt Ełcka Szkoła Dialogu realizowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Ełku. Od lutego zbierali oni informacje o dawnych mieszkańcach miasta. Swoją uwagę skierowali na społeczność żydowską.

 

– Projekt miał na celu pobudzenie naszej aktywności do rozmowy i do tego, abyśmy się nie bali mówić na tematy różne, często trudne – mówi Hubert Górski, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 1 w Ełku, koordynator projektu. – W trakcie realizowania projektu młodzież spotkała się min. z Rafałem Żytyńcem, seniorami i nawiązała kontakt z niemieckim Stowarzyszeniem Żydów Wschodniopruskich. Część informacji, które udało się zebrać, dostarczyli nam ełczanie.

 

Swój finał Ełcka Szkoła Dialogu miała w piątek 26 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku. Zakończył ją koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu Marka Ravskiego i Romana Zielmańskiego. Wcześniej uczniowie Zespołu Szkół nr 1 poprowadzili ełczan Szlakiem ełckich Żydów.

 

Projekt realizowany był w ramach Szkoły Dialogu i Ełckiej Szkoły Dialogu przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Nasierowskiej w Ełku oraz Parafią Ewangelicko-Metodystyczną w Ełku, a dofinansowany został ze środków pochodzących z budżetu miasta Ełku. Efekty pracy uczestników stworzą „Przewodnik po Ełku szlakiem Żydów ełckich”.

 

em

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki VI Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych
VI Przegląd  Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych „W...
Powiat Ełcki X Wyścigi Smoczych Łodzi za nami
Straż Pożarna w Ełku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji...
Powiat Ełcki X Wyścigi Smoczych Łodzi już jutro !
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Ełku odbyło się losowanie...
Powiat Ełcki Zgłoś drużynę na X Wyścigi Smoczych Łodzi
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania swoich...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015