Poszukiwani nastolatkowie zatrzymani

Policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych nastolatków. Obu zależało, aby nie dać się odnaleźć. Jeden ukrył się pod kołdrami na łóżku, drugi schował się na półce w szafie między ręcznikami. 14 i 15-latek trafili już do młodzieżowych ośrodków wychowawczych.

 

– Od kilku dni policjanci poszukiwali nieletnich wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych, którzy w wyznaczonym czmasie nie stawili się do placówek – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – W działania włączyli się także dzielnicowi, którzy znają swoje rejony służbowe i mają regularny kontakt z mieszkańcami.

 

To właśnie dzielnicowi ustalili, że poszukiwany 15-latek ukrywa się w swoim rodzinnym domu. W rozmowie z policjantami matka nieletniego twierdziła jednak, że jej syna nie ma w domu, wiedząc, że policjanci mają sądowy nakaz zatrzymania nieletniego. Okazało się, że chłopak leżał w łóżku przykryty kołdrami, żeby ukryć się przed policjantami.

 

– W trakcie interwencji matka zachowywała się agresywnie i naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariuszy – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Nieletni trafił już do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Natomiast policjanci dokładne ustalają  czyny i okoliczności zachowania się matki nastolatka.

 

Zgodnie z kodeksem karnym za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

– Kolejnego poszukiwanego policjanci także zatrzymali w mieszkaniu na terenie Ełku. I tym razem domownicy twierdzili, że nieletniego nie ma w domu – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Policjanci słusznie nie dali temu wiary. Z ich informacji wynikało, że 14-latek na pewno ukrywa się w mieszkaniu. Jak się okazało, chłopak znalazł sobie finezyjną kryjówkę w szafie. Policjanci znaleźli go na półce między ręcznikami. On także, zgodnie z dyspozycją sądu, trafił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015