Poszukiwany przez policję okradał z kolegami drogerię

Najpierw 33-latek ukradł w drogerii perfumy oraz kosmetyki i uciekł z towarem. Następnego dnia wrócił ze swoim 25-letnim kolegą i razem dokonali kradzieży. Tym razem ujęli ich ochroniarze podczas ucieczki. Za kradzież grozi im wyższa kara, bo działali w warunkach tzw. recydywy. Policjanci ustalili, że 33-latek jest poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za uszkodzenie ciała.

– W miniony piątek (20 listopada – red.) policjanci zostali poproszeni o interwencję w drogerii w Ełku – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Pracownicy ochrony ujęli tam na kradzieży dwóch mężczyzn. Jak się okazało, jeden z nich dzień wcześniej ukradł perfumy i kosmetyki o wartości blisko 510 złotych.

Wówczas mężczyzna schował towar pod kurtkę i uciekł ze sklepu. Wrócił następnego dnia w towarzystwie kolegi, aby znowu coś ukraść. Działając razem mężczyźni zabrali ze sklepowych półek perfumy, lakiery do paznokci, maszynki do golenia, a nawet żel do brwi. Ukradziony towar został wyceniony na kwotę 850 złotych. Tym razem plan ucieczki się nie powiódł – szybko zatrzymali ich ochroniarze i wezwali policję.

– Policjanci ustalili, że to mieszkańcy Ełku w wieku 25 i 33 lat – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Starszy z mężczyzn podczas legitymowania wprowadził policjantów w błąd i podał nieswoje dane. Policjanci szybko ujawnili to kłamstwo i ustalili, że mężczyzna próbuje w ten sposób uniknąć więzienia, bo jest osobą poszukiwaną. Uchylał się od odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniejsze uszkodzenie ciała innej osoby.

Za kradzieże w drogerii mężczyźni usłyszeli zarzuty. Obaj byli już skazywani za podobne przestępstwa, dlatego odpowiedzą w warunkach tzw. recydywy. Grozi im kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015