Potrącił pieszą na pasach, stracił prawo jazdy

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 16-latki na przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia nastolatka trafiła do szpitala z potłuczeniami ciała. 22-letniemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy.

 

– Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem sprinterem uderzył w pieszą, która była na pasach -mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – 22-letni kierowca był trzeźwy. Warunki drogowe w tym czasie były trudne. Padał obfity deszcz ze śniegiem, widoczność była ograniczona i mężczyzna nie zauważył pieszej. 16-latka na szczęście nie doznała poważnych obrażeń, ale pozostała w szpitalu na obserwacji. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy.

 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności. Polska jest niechlubnym europejskim liderem jeśli chodzi o wypadki na pasach. A jest to przecież miejsce, które powinno być azylem dla pieszych.

 

– Kierowcy zbliżający się do oznakowanych przejść powinni zwolnić, aby móc się dokładnie rozejrzeć i w porę zareagować na różne drogowe sytuacje – przypomina st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Duża odpowiedzialność spoczywa także na pieszych. Wybieganie zza pojazdu, przechodzenie poza miejscem wyznaczonym, lekceważenie sygnalizacji świetlnej – to główne  przewinienia pieszych. Za każdym razem pieszy musi się także upewnić, czy może bezpiecznie przejść przez jezdnię. Nie zapominajmy o elementach odblaskowych. Nawet niewielki odblask sprawi, że będziemy lepiej widoczni na drodze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015