Potrącił pieszą na pasach, stracił prawo jazdy

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 16-latki na przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia nastolatka trafiła do szpitala z potłuczeniami ciała. 22-letniemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy.

 

– Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem sprinterem uderzył w pieszą, która była na pasach -mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – 22-letni kierowca był trzeźwy. Warunki drogowe w tym czasie były trudne. Padał obfity deszcz ze śniegiem, widoczność była ograniczona i mężczyzna nie zauważył pieszej. 16-latka na szczęście nie doznała poważnych obrażeń, ale pozostała w szpitalu na obserwacji. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy.

 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności. Polska jest niechlubnym europejskim liderem jeśli chodzi o wypadki na pasach. A jest to przecież miejsce, które powinno być azylem dla pieszych.

 

– Kierowcy zbliżający się do oznakowanych przejść powinni zwolnić, aby móc się dokładnie rozejrzeć i w porę zareagować na różne drogowe sytuacje – przypomina st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Duża odpowiedzialność spoczywa także na pieszych. Wybieganie zza pojazdu, przechodzenie poza miejscem wyznaczonym, lekceważenie sygnalizacji świetlnej – to główne  przewinienia pieszych. Za każdym razem pieszy musi się także upewnić, czy może bezpiecznie przejść przez jezdnię. Nie zapominajmy o elementach odblaskowych. Nawet niewielki odblask sprawi, że będziemy lepiej widoczni na drodze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015