Powiat Ełcki Działamy Lokalnie w powiecie ełckim

Wakacyjna akademia filmowa, igrzyska lekkoatletyczne dla dzieci, tworzenie muralu i miejsc spotkań – to tylko część z pomysłów, które w tym roku zrealizują aktywni mieszkańcy naszego powiatu.

W tym roku mieszkańcy powiatu ełckiego i gminy Świętajno otrzymali łącznie 57 tysięcy złotych na zrealizowanie swoich pomysłów. Działania te będą trwały od czerwca do listopada.

W Ełku mieszkańcy skupią swoją uwagę wokół tematu filmu. Powstanie krótkometrażowa projekcja fabularna, odbędą się również otwarte spotkania dyskusyjne Kina Społecznie Zaangażowanego.

W Gminie Ełk dominuje działalność artystyczna – warsztaty plastyczne, tworzenie muralu oraz montaż słowno – muzyczny stworzony z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Mieszkańcy Gminy Prostki postawili na sport – w Rożyńsku Wielkim odbędą się treningi sportowe dla dzieci oraz igrzyska lekkoatletyczne. Działania te będą połączone z warsztatami profilaktyki uzależnień i promowaniem zdrowego stylu życia. W Bobrach zostanie zagospodarowany teren wokół świetlicy wiejskiej – powstanie przestrzeń do uprawiania sportów zespołowych oraz zabaw i integracji.

W Gminie Stare Juchy stworzone zostaną miejsca spotkań. W Grabniku i Starych Juchach powstaną wiaty, a teren wokół nich będzie uporządkowany i upiększony kwiatami oraz ozdobnymi krzewami.

Mieszkańcy Kalinowa zrealizują projekt, w którym pasja do tworzenia zostanie wyrażona na dwa różne sposoby. Grupa dzieci i młodzieży będzie uczęszczać na warsztaty teatralne, podczas których przygotuje spektakl o tematyce niepodległościowej. Równocześnie odbywać się będą warsztaty krawieckie, podczas których uczestniczki uszyją oryginalne stroje dla małych aktorów. Zwieńczeniem projektu będzie premiera spektaklu, będąca jednocześnie premierą wytworów sztuki krawieckiej uczestniczek projektu.

Celem Programu „Działaj Lokalnie” jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Program wspiera zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Program Działaj Lokalnie to ogólnopolski program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany we współpracy m.in. z powiatem ełckim.

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ełckiego, dla których organem prowadzącym...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku odbyło się dziś, w gabinecie starosty ełckiego Marka Chojnowskiego. Starosta ełcki Marek...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w Powiatowym Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku. W trakcie uroczystości, mając na...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą trenować już w nowoczesnych warunkach.   Wszystko za sprawą modernizacji budynku głównego. Po...
Powiat Ełcki Wizyta delegacji z Ukrainy
Delegacja działaczy samorządowych i pozarządowych z Ukrainy gościła w powiecie ełckim.   Na zaproszenie starosty ełckiego Marka Chojnowskiego grupa...
Powiat Ełcki Trwa remont wiaduktu w Siedliskach
Już niedługo zakończy się długo oczekiwany remont wiaduktu w Siedliskach.  W wyniku modernizacji oprócz przebudowy wiaduktu powstanie tam ciąg...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015