Powiat Ełcki Działamy Lokalnie w powiecie ełckim

Wakacyjna akademia filmowa, igrzyska lekkoatletyczne dla dzieci, tworzenie muralu i miejsc spotkań – to tylko część z pomysłów, które w tym roku zrealizują aktywni mieszkańcy naszego powiatu.

W tym roku mieszkańcy powiatu ełckiego i gminy Świętajno otrzymali łącznie 57 tysięcy złotych na zrealizowanie swoich pomysłów. Działania te będą trwały od czerwca do listopada.

W Ełku mieszkańcy skupią swoją uwagę wokół tematu filmu. Powstanie krótkometrażowa projekcja fabularna, odbędą się również otwarte spotkania dyskusyjne Kina Społecznie Zaangażowanego.

W Gminie Ełk dominuje działalność artystyczna – warsztaty plastyczne, tworzenie muralu oraz montaż słowno – muzyczny stworzony z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Mieszkańcy Gminy Prostki postawili na sport – w Rożyńsku Wielkim odbędą się treningi sportowe dla dzieci oraz igrzyska lekkoatletyczne. Działania te będą połączone z warsztatami profilaktyki uzależnień i promowaniem zdrowego stylu życia. W Bobrach zostanie zagospodarowany teren wokół świetlicy wiejskiej – powstanie przestrzeń do uprawiania sportów zespołowych oraz zabaw i integracji.

W Gminie Stare Juchy stworzone zostaną miejsca spotkań. W Grabniku i Starych Juchach powstaną wiaty, a teren wokół nich będzie uporządkowany i upiększony kwiatami oraz ozdobnymi krzewami.

Mieszkańcy Kalinowa zrealizują projekt, w którym pasja do tworzenia zostanie wyrażona na dwa różne sposoby. Grupa dzieci i młodzieży będzie uczęszczać na warsztaty teatralne, podczas których przygotuje spektakl o tematyce niepodległościowej. Równocześnie odbywać się będą warsztaty krawieckie, podczas których uczestniczki uszyją oryginalne stroje dla małych aktorów. Zwieńczeniem projektu będzie premiera spektaklu, będąca jednocześnie premierą wytworów sztuki krawieckiej uczestniczek projektu.

Celem Programu „Działaj Lokalnie” jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Program wspiera zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Program Działaj Lokalnie to ogólnopolski program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany we współpracy m.in. z powiatem ełckim.

Powiat Ełcki Wędrowne książki
Stowarzyszenie „Plejada” działające przy Zespole Szkół nr 5 w Ełku, w ramach realizacji grantu „Mobilny bibliokufer” zakupiło 192 książki....
Powiat Ełcki Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Powiatowe zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się piątek, 22 czerwca, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Ełku. Jak zawsze na...
Powiat Ełcki W Agusiowej Zagrodzie
Już po raz piąty w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej zorganizowano Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych „W Agusiowej...
Powiat Ełcki Festyn integracyjny w SOS-W
„Zdrowo, sportowo i kolorowo” to hasło tegorocznego festynu integracyjnego, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ełku....
Powiat Ełcki IX Wyścigi Smoczych Łodzi za nami
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku, Imperium Siły, a także Państwowa Straż Pożarna w Ełku, w kategorii męskiej oraz Imperium Siły, CKB &...
Powiat Ełcki Kolejna wizyta naszych przyjaciół z Niemiec
Delegacja Stowarzyszenia Dawnych Mieszkańców Powiatu Ełckiego z Hagen, na czele z przewodniczącą Bärbel Wiesensee spotkała się ze starostą ełckim Markiem...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015