Poznaj zmiany w organizacji ruchu na ul. Wojska Polskiego

Rusza I etap przebudowy ul. Wojska Polskiego. Od 3 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku od ul. Zamkowej do ul. Kościuszki.

 

Prace przygotowawcze związane z przebudową ulicy Wojska Polskiego rozpoczęły się od rozebrania dawnego szaletu miejskiego, zlokalizowanego w pasie dzielącym ulicę Wojska Polskiego (tuż obok Kościoła NSJ). W tym celu wyłączono z ruchu drogowego krótki fragment wewnętrznego pasa biegnącego wzdłuż szaletu. Prace związane z rozbiórką szaletu planowane są do końca tygodnia.

 

W pierwszym etapie inwestycji zamknięta będzie jezdnia na odcinku od ul. Zamkowej do ul. Kościuszki po stronie ECK. Z kolei (po drugiej stronie) na odcinku od Armii Krajowej do Kościuszki będzie się odbywał ruch dwukierunkowy. Planowany czas trwania czasowej zmiany organizacji ruchu potrwa ok. miesiąca.

 

Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki
Na wlocie od strony ulicy Kilińskiego zostanie jeden pas ruchu na wprost i pas ruchu do skrętu w prawo w ulicę Kościuszki. Z Kościuszki tak jak do tej pory będzie można skręcić w lewo i prawo. Zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo z ulicy Wojska Polskiego w ulicę Kościuszki.

 

Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego, ul. Armii Krajowej i ul. Zamkowej
Jadąc ulicą Wojska Polskiego od ul. Mickiewicza wydzielone zostaną dwa pasy ruchu:Z pasa lewego możliwy będzie wjazd w ul. Armii Krajowej. Z pasa prawego można będzie jechać na wprost oraz w prawo w ulicę Zamkową (trasa poruszania się pojazdów zostanie oznaczona żółtą linią przerywaną). Wyjazd z ulicy Armii Krajowej będzie możliwy jedynie w prawo. Ograniczenie to nie dotyczy autobusów MZK. Tymczasowe przystanki autobusowe zostały wyznaczone na ul. Armii Krajowej, przy Zespole Szkół Mechaniczno–Elektrycznych w istniejącej zatoce oraz na ul. Wojska Polskiego na wysokości budynku nr 53 na jezdni ulicy.

 

Ruch pieszych na zamkniętym odcinku ulicy zostanie utrzymany, umożliwiając dojście do przyległych sklepów oraz przejść dla pieszych. Pojazdy dostawcze będą miały możliwość wjazdu na teren budowy w godzinach porannych 6 – 7.
Dojazd mieszkańców do posesji wzdłuż zamkniętego odcinka możliwy jest z ulicy Cichej od ulicy Nadjeziornej. Wyjazd z ulicy Cichej na ulicę Wojska Polskiego będzie zablokowany. Dojazd do posesji zlokalizowanych na zapleczu budynków Wojska Polskiego 23c i 25 zostanie umożliwiony poprzez wprowadzenie przejazdu przez pas dzielący. Na całym odcinku ulicy Wojska Polskiego obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

 

W najbliższych dniach uruchomiony zostanie system powiadamiania mieszkańców poprzez SMS lub e-mail. Będzie to rozbudowa dawnego systemu, który funkcjonował w Urzędzie Miasta Ełku i przypominał mieszkańcom o terminach płatności podatków. System będzie bezpłatny. Po zarejestrowaniu się mieszkańcy będą utrzymywali na bieżąco sms lub email z informacją m.in. o aktualnych utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu, wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych.

 

Źródło: UM Ełku

Jedna odpowiedź do “Poznaj zmiany w organizacji ruchu na ul. Wojska Polskiego”

  1. ełczanka pisze:

    Znaki są postawione?

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015