Pracowita majówka ełckich policjantów

Ponad 400 skontrolowanych kierowców, z których jeden stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h oraz 9 zatrzymanych szoferów będących pod wpływem alkoholu – ełccy policjanci mają za sobą pracowitą majówkę.

 

Nie zabrakło też zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców. A środę 1 maja oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ełku odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Mikołajki w gminie Kalinowo stoi rozbity samochód. Na miejscu policjanci zauważyli uszkodzoną Toyotę Yaris, której kilka godzin wcześniej prawdopodobnie na łuku drogi zjechał na lewe pobocze i uderzył najpierw w znak drogowy, a następnie w przydrożne drzewo.

 

Policjanci ustalili właściciela auta. Okazało się, że pożyczył on samochód swojej 27-letniej znajomej. Policjanci dotarli do niej i zatrzymali w areszcie. Okazało się bowiem, że kobieta była pod wyraźnym wpływem alkoholu. Przyznała, że we wtorek wieczorem była na ognisku i piła piwo. Wracała autem nietrzeźwa, a po drodze uderzyła w drzewo. 27-latka usłyszała zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

 

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany również w środę przez mieszkańca Kalinowa. Kierowca jadący w stronę Milewa zobaczył jadącego w przeciwnym kierunku VW Passata, którego szofer nie potrafi zachować prostego toru jazdy i zjeżdżał na sąsiedni pas ruchu. Widząc, że siedzący za kierownicą mężczyzna wygląda na osobę nietrzeźwą, zawrócił i pojechał za nim. Podróż zakończyła się w Kalinowie, na parkingu przed sklepem. Zgłaszający dodał, że pod nieobecność mężczyzny pozostawiony przez niego pojazd zaczął się staczać, więc zatrzymał auto. Chcąc uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę, wyjął kluczyki pozostawione przez niego w stacyjce.

 

Policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca gminy Kalinowo. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Podobnie, jak każdy z nieodpowiedzialnych szoferów kierujących autem w stanie nietrzeźwości, odpowie przed sądem. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdem oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

 

tt
Fot.: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Komunikat dotyczący pracy urzędu
Informujemy, że 8 czerwca (wtorek) w godz. 7.30- 9.00 wejście...
Powiat Ełcki Uczennica ZS nr 5 w Ełku laureatką ogólnopolskiego konkursu
Gabriela Lis, uczennica Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. K....
Powiat Ełcki Dzień Wolności i Praw Obywatelskich
Dziś, 4 czerwca, mija kolejna rocznica pierwszych po II Wojnie...
Powiat Ełcki Międzynarodowy Dzień Dziecka
Dziś, 1 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015