Prawie 4,8 mln zł na I etap budowy małej obwodnicy w Ełku

Są pieniądze na dofinansowanie I etapu budowy małej obwodnicy w Ełku. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki podpisał z prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem umowę na dofinansowanie projektu i budowy ulicy Norwida w Ełku na odcinku od skrzyżowania z ul. Emilii Plater do ul. Matejki. Mowa o kwocie prawie 4,8 mln zł, która przeznaczona została na realizację I etapu budowy drogi średnicowej.

 

Projekt budowy I etapu małej obwodnicy Ełku otrzymał 80% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na podstawie Programu Funkcjonalno – Użytkowego. Całkowita wartość inwestycji to ponad 6,5 mln zł. Realizacja zadania odbędzie się w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w latach 2019 – 2020.

 

Zakres projektu obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej i budowę ulicy Norwida o długości 700 m oraz łącznika z ul. Matejki o długości 147 m. Zadanie przewiduje m.in.: przebudowę jezdni głównych oraz skrzyżowań z ulicami: Emilii Plater, M. Dąbrowskiej, Korsaka, Wańkowicza, Kwiatową, J. Matejki (skrzyżowanie z ul. Matejki należy zaprojektować o ruchu okrężnym – typu rondo); budowę nowych zatok autobusowych i nowych chodników oraz ścieżki rowerowej; wykonanie projektu stałej organizacji ruchu, oznakowania pionowego i poziomego, a także odprowadzenie wód opadowych z nawierzchni jezdnych do kanału burzowego istniejącego w ul. Norwida i ul. J. Matejki.

5 odpowiedzi na “Prawie 4,8 mln zł na I etap budowy małej obwodnicy w Ełku”

 1. J. M pisze:

  Dawno mieszkańcy apelowali w sprawie małej obwodnicy aż wreszcie przyszła kampania wyborcza I po wyborach znowu nic nie bedzie. Już my znamy kłamstwa Kossaków i innych pisuarów.

 2. michał pisze:

  Mieliśmy już fabrykę wieszaków, mielismy już kładkę przez jezioro, mielismy już wiadukt na ul. Sikorskiego. Dość, dość dość.

 3. Weronika szyba pisze:

  A ten tylko. Podpisuje, podpisuje a dług urósł do 125 mln. O pisarz się znalazł.

 4. Mieszkaniec Elku pisze:

  Panie humorzasty dowcip roku 2019 lodowisko wymyślone na kampanię wyborczą.Czy wybuduje Pan lodowisko za 1mln 600 tysięcy. Przy obecnym zadłużeniu Miasta skąd weźmie Pan panie humorzasty resztę. Zapałał Pan miłością do kossy to rozumiemy. To. podziękowanie za to że dzięki 4 radnym PiS otrzymał Pan należne votum nieufności.

 5. Jola pisze:

  Jeszcze jedno votum nieufności i po humorzastym.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015