Prawie 700 tys. zł dofinansowania dla ECK

Międzynarodowe polsko-rosyjskie obozy wakacyjne, adaptacja piwnicy w Szkole Artystycznej na cele edukacji kulturalnej i remont dachu teatru w Sowiecku, to część z zaplanowanych inicjatyw w ramach projektu realizowanego przez Ełckie Centrum Kultury. Wartość wszystkich działań to kwota ponad 1,8 mln zł.

 

W ciągu najbliższych dwóch lat Ełckie Centrum Kultury będzie realizowało projekt, którego celem jest m.in. ożywienie współpracy pomiędzy mieszkańcami Ełku i Sowiecka (Obwód Kaliningradzki).

 

W projekcie jest trzech partnerów: Ełckie Centrum Kultury (lider) i dwie organizacje z Sowiecka w Obwodzie Kaliningradzkim, tj. Teatr Młodzieży Мolodyozhnyj i Centrum Inicjatyw Młodzieżowych.

 

W ramach prac realizowane będą dwie inwestycje. W Ełku na cele edukacji kulturalnej zostanie zaadoptowana piwnica Szkoły Artystycznej, a w Sowiecku przeprowadzony będzie remont dachu Teatru Tilsit. Wśród działań skierowanych do mieszkańców obu miast zaplanowano udział dzieci, młodzieży i dorosłych z Ełku i Sowiecka w wydarzeniach prezentujących polską i rosyjską muzykę, teatr, film. Zorganizowane zostaną też międzynarodowe obozy wakacyjne. W tym czasie młodzież będzie rozwijała swoje umiejętności i talenty, m.in. podczas zaplanowanych warsztatów artystycznych.

 

Realizacja projektu potrwa do końca grudnia przyszłego roku. Wartość polskiej części wynosi ok. 775 tys. zł, z czego prawie 700 tys. zł to dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015