Prezydent Ełku przechodzi kwarantannę. Apeluje do ełczan o zachowanie środków ostrożności.

Choć nie mam żadnych objawów, to jednak w poczuciu odpowiedzialności za mieszkańców, moich współpracowników i moją rodzinę, zdecydowałem się na dobrowolną kwarantannę i pozostanie w domu – informuje prezydent Ełku. – Swoje obowiązki wykonuję zdalnie, korzystając z dobrodziejstw cywilizacji.

 

Decyzję o poddaniu się domowej kwarantannie włodarz miasta podjął samodzielnie, po powrocie ze służbowego wyjazdu do Norwegii.

 

– Dzisiaj wróciłem z podróży do Norwegii wraz z grupą 14 włodarzy miast w ramach programu Ministerstwa Funduszy i Rozwoju, gdzie staramy się pozyskać dodatkowe fundusze na rozwój miast z funduszy norweskich – informuje w swoich mediach społecznościowych Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. – Służby sanitarne nie zaleciły mi kwarantanny, a wyłącznie samokontrolę oraz regularne mierzenie temperatury.

 

Według informacji przekazanych przez Tomasza Andrukiewicza, prezydenta Ełku, Obie placówki szpitalne w mieście są odpowiednio wyposażone i przygotowane na pandemię koronawirusa. Włodarz miasta zwrócił się też do ełczan z apelem, w którym prosi o rozsądek, zachowanie powagi zagrożenia i dostosowanie się do zaleceń. Zapowiedział też, że służby mundurowe będą kontrolowały miejsca, w których mogą przebywać dzieci i młodzież.

 

– Bardzo proszę ełckich rodziców – dbajcie o to, by dzieci pozostawały w domu – apeluje prezydent Andrukiewicz. – Nie wszystkie dzieci mają świadomość wielkiego zagrożenia, nie rozumieją tego. Myślę, że uda się to im mądrze wytłumaczyć. Mamy fajną, aktywną młodzież – jesteście mądrymi ludźmi. Unikajcie kontaktów z przyjaciółmi. Znacie świat wirtualny doskonale. Spotykajcie się za pośrednictwem komunikatorów – umiecie to doskonale. Czas zamknięcia szkół i przedszkoli, to nie czas ferii. Proszę też nas wszystkich, zainteresujmy się starszymi sąsiadami, samotnymi. Zastukajmy do drzwi lub zadzwońmy do MOPS lub SM. Prosiłem dzisiaj i policję i poleciłem SM, by zaglądały do galerii i inne miejsca, gdzie mogą bywać dzieci. Ten czas to wyzwanie dla państwa, dla samorządów, dla przedsiębiorców i pracodawców, dla stowarzyszeń, po prostu dla nas mieszkańców. Działajmy mądrze i wspólnie. Proszę Was, stosujmy się do zaleceń służb państwowych, w tym służb sanitarnych.

 

– Wiecie sami, że znajdujemy się w sytuacji, jakiej dotąd nie było – napisał do ełczan w swoich mediach społecznościowych prezydent Andrukiewicz. – Żadna epidemia, a teraz pandemia, w ostatnich latach nie pojawiła się tak nagle i nie rozprzestrzeniała się w takim tempie. Bardzo wielu z nas ma obawy. To naturalne. Boimy się o siebie, swoje rodziny. Śledzimy sytuację na świecie, a dodatkowo pojawiają się niesprawdzone informacje, tzw. fake newsy, które podgrzewają napiętą atmosferę. Proszę nas wszystkich, kierujmy się roztropnością, mądrością i unikajmy panicznych zachowań, choć oczywistym jest, że mamy strach. Wirus może dotknąć kogoś z nas lub naszych bliskich, jak w innych miastach. Musimy być na to gotowi. Dlatego ważne jest byśmy zastosowali wszelkie możliwe środki ostrożności.

 

Do piątkowego (13 marca) poranka w całej Polsce odnotowano 58 zakażeń koronawirusem. Jedna osoba zmarła. U pierwszego pacjenta zakażenie koronawirusem potwierdzono 4 marca.

8 odpowiedzi na “Prezydent Ełku przechodzi kwarantannę. Apeluje do ełczan o zachowanie środków ostrożności.”

 1. Jery pisze:

  Zadłużenie miasta dochodzi do 150 mln.

 2. .,. pisze:

  Bardzo kurwa na temat.

 3. Adam Konieczki pisze:

  Humorzasty był w Norwegii by mu wytłumaczyli jak zmniejszyć zadłużenie miasta do którego doprowadził.

 4. Marek pisze:

  Skąd w was tyle jadu. Szkoda człowieka.

 5. skąd ten ulubiony wyraz pisze:

  włodarz od włodarzyć – kierować robotnikami folwarcznymi w dawnym majątku ziemskim

 6. Jola pisze:

  Brawo Panie Tomku

 7. M8eszkaniec pisze:

  Tak ostrzega taki zapracowany a pojechał na wycieczkę w najgorszym z możliwych terminie. Brak odpowiedzialności od 13 lat. Tylko pcha się do mediów. Ale votum nieufności ma na karku.

 8. Juliusz pisze:

  Szanuje pana prezydenta za to co robi. Ale w tym czasie nie powinien nigdzie jeździć. Najważniejsi ludzie na świecie odwołują wyjazdy. Mógł ii on. To brak jednak odpowiedzialność.

Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015