Prezydent Ełku z absolutorium, ale bez wotum zaufania

Głosowanie nad udzieleniem prezydentowi Ełku Tomaszowi Andrukiewiczowi wotum zaufania zakończyło pierwszą w historii Rady Miasta Ełku debatę dotyczącą Raportu o Stanie Gminy Miasta Ełk za 2018 rok. Do przyjęcia uchwały wyrażającej zaufanie rajców do działalności prezydenta Tomasza Andrukiewicza potrzebna była bezwzględna większość głosów.

 

Tymczasem na 22 obecnych i biorących udział w głosowaniu radnych, uchwał poparła połowa z nich. Przeciwko opowiedziała się Koalicja Obywatelska i Lewica oraz Prawo i Sprawiedliwość. Ostatecznie więc prezydent Ełku nie otrzymał wotum zaufania.

 

 

Nieco inaczej wyglądał wynik głosowania nad udzieleniem prezydentowi Ełku Tomaszowi Andrukiewiczowi absolutorium. W tym głosowaniu przeciwko opowiedziało się 4 radnych. Koalicja Obywatelska i Lewica zadecydowała stanęła po stronie rajców udzielających poparcia dla absolutorium.

 

– Skoro Regionalna Izba Obrachunkowa zaakceptowała wykonanie budżetu, to klub będzie głosował za udzieleniem absolutorium – w imieniu radnych Koalicji Obywatelskiej i Lewicy mówił przed głosowaniem Ireneusz Dzienisiewicz.

 

em

18 odpowiedzi na “Prezydent Ełku z absolutorium, ale bez wotum zaufania”

 1. Anonim pisze:

  Brawo, rozsądek wraca do ratusza, dość wydawania publicznych pieniędzy na promocję króla

 2. Miś pisze:

  Do normalności chyba jeszcze daleko:( ale miły akcent

 3. Mieszkańcy baranki pisze:

  Grupa wspaniałych odważnych radnych opozycji przykrócila rogi prezia. Macie szacun coraz większej liczby mieszkańców których boli katastrofalne zadłużenie miasta przez humorzastego.

 4. Jan pisze:

  Prezydent zachował klasę. Opiozycja krzyakcze

 5. As pisze:

  Gdzie widzisz klasę. Nagadal o jakimś kupczeniu stanowiskami a dobrzaki próbowali skaperwac dosłownie wszystkich. Nie wyszło.

 6. Pawilon pisze:

  Podziękujcie panu Andrukiewiczowi za likwidacje skweru sybiraka, terenu przy poczcie na AK, przy takich upalach beton oddaje cieplo. Trawa, krzewy drzewa je pochlaniaja. Panie prezydencie więcej betonu, a my drodzy mieszkańcy mówmy o tym często bo zostanie tylko beton i jezioro

 7. Anonim pisze:

  Nowi radni zaangażowani przynajmniej, ci z Dobrą to tylko klaskali a tu zonk, ktoś czyta i wyciąga wnioski

 8. Michal pisze:

  Andrukiewicz postawił Ełk na nogi. Brawo Tomku brawo

 9. Maria pisze:

  Upiększył miast, ale moje dzieci wyjechały. Nie wrócą. Przyjezdżaja tylko raz w roku na wakacje. Za takie pieniądze jakie on wydał to tylko człowiek wyjątkowo nieudolny nie posadziłby kwiatków i pobudował mostków. Wyprzedał wszystko. Zadłuzył miast na 100 mln. Bohater. Czas spojrzeć prawdzie w oczy. Buduje sie kolejny supermarket. Tania siła robocza jest zachętą. Dobrej pracy nie ma. Moje dzieci nie wrócą do Ełku. Córka w Warszawie zarabia nieżle. Syn za granicą. Tam juz maja swoje rodziny. A my coraz bardziej sie starzejemy i zostalismy sami. Tak bym chciała by wróciło chociaz jedno.

 10. Mieszkaniec Baranki. pisze:

  W przed ostatnich wyborach miał 18 radnych w ostatnich 11 czy to nie klęska. Druga klęska to ucieczka młodych. Zostają u nas grajewianie ale tylko mieszkają bo prace mają w Grajewie i na koniec sukces tragiczny zadłużenie w 2006 23 mln dziś 125 mln.. To dorobek Andrukiewicza który leje po dzisiejszej klęsce łzy. Jacy to radni niesprawiedliwie a oni pokazali to czego my mieszkańcy chcieliśmy.

 11. Sylwek pisze:

  13 lat dobrze rządził i tak jest teraz. Nie szukajcie dziury w całym

 12. Weronika pisze:

  Sylwuś, przedostatnie wybory miał 18 radnych dziś wyborcy zadecydowali że z ma 11 czyli jest wszystko ok wg ciebie. To była pierwsza porażka prezia. I teraz jest następna. Nie trzeba się pocieszać tylko do roboty a nie kwiatki sadzić.

 13. JULIA pisze:

  Wam opozycjo zawsze coś nie pasuje. Należy wspierać prezydenta w działaniach. razem można zrobić więcej. Czy wszystko robi źle? Nie. A co wy zrobiliście? Nie we wszystkich zgadzam się ale wdzięczna jestem mu za to jaki jest Ełk teraz. Może być lepiej, jasne, zawsze może być lepiej. razem postarajmy się a nie każdy sobie. Trzeba rozmawiac. A z tego co wiem prezydent zawsze otwarty jest NA DIALOG O NASZYM MIEŚCIE.

 14. mieszkaniec Ełku pisze:

  Julia, „z tego co wiem prezydent zawsze otwarty jest NA DIALOG O NASZYM MIEŚCIE” i nawet możesz wyrazić swoje zdanie, pod warunkiem jednak, że będzie ono zgodne ze zdaniem humorzastego. Ksywę „humorzasty” wymyślili podobno radni z Dobra Wspólnego. Opozycjo słuchaj Ełczan, którzy was wybrali.

 15. Robo pisze:

  Każdy dialog jest dobry pod warunkiem że będzie po myśli cara Reszta się nie liczy. A w dodatku są debilami.

 16. marek pisze:

  tylko Andrukiewicz. Tyle lat pracował dla naszego miasta. To nasz prezydent. Panie Tomku jesteśmy z Panem przez najbliższych 100 lat.

 17. X pisze:

  Robiąc tyle długów to każdy potrafiłby rządzić

 18. Adam. Konieczki pisze:

  Panie Wesołowski ponieważ Pan nie reaguje odpowiednio na uwagi dziwaka z DW radzę użyć w jego kierunku publicznie dwóch słów „spadaj ćwoku”

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015