Próbowali ukraść pianino. Plany nastolatków pokrzyżowała policja.

Przed sądem rodzinnym i nieletnich staną nastolatkowie, którzy włamali się do opuszczonego internatu. Chłopcy chcieli ukraść stamtąd pianino. Ich plany pokrzyżował świadek i interwencja policjantów. Wcześniej młodzi złodzieje zdążyli wykręcić z internatu bezpieczniki i stycznik elektryczny.

 

– Oficer dyżurny ełckiej komendy został powiadomiony, że jakieś osoby weszły na teren opuszczonego internatu i mogą dewastować ten obiekt – mówi st. post. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Policjanci weszli do środka budynku i zauważyli trzech uciekających młodych chłopaków. Jeden z nich został zatrzymany. Okazało się, że to 14-letni mieszkaniec Ełku. Policjanci ustalili także kim są pozostali chłopcy.

 

Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynika, że nastolatkowie włamali się do budynku już po raz drugi. Podczas pierwszego pobytu w nieczynnym internacie zauważyli pianino oraz niepowykręcane bezpieczniki. Rzeczy te postanowili ukraść.

 

– Umówili się, że następnego dnia wrócą w to miejsce i zabiorą upatrzone przedmioty, żeby je później sprzedać – mówi oficer prasowy ełckiej KPP. – Aby zrealizować swój plan, wzięli ze sobą dwukołowy wózek, na który mieli zapakować ukradzione pianino i przewieźć je w przygotowane miejsce. Chłopcom udało się znieść pianino z pierwszego piętra na parter. Wtedy jednak nadjechał patrol policji i pokrzyżował im plany kradzieży.

 

W plecaku zatrzymanego 14-latka policjanci znaleźli 11 ukradzionych bezpieczników, zaślepki do nich oraz stycznik elektryczny. O dalszym losie młodych chłopców zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

 

rm

 

Fot. KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: Elczanin

  Ale zajeb* molo no super nowa plaża jaki długi w ...

 • Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą: Gdzie straż miejska i porządki?

  Na promenadzie/ścieżce rowerowo-pieszej zawsze p ...

 • MÓJ NOWY SĄSIAD Z EŁKU – I Piknik Sąsiedzki: MK

  Akurat. Kołtuneria Ełcka. Zawsze się mówiło z ...

 • PROBLEMY NASZEGO REGIONU – I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej: Marriu

  Zbudujcie do końca S61 i S16. Ewentualnie S8 do B ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015