Próbowali ukraść pianino. Plany nastolatków pokrzyżowała policja.

Przed sądem rodzinnym i nieletnich staną nastolatkowie, którzy włamali się do opuszczonego internatu. Chłopcy chcieli ukraść stamtąd pianino. Ich plany pokrzyżował świadek i interwencja policjantów. Wcześniej młodzi złodzieje zdążyli wykręcić z internatu bezpieczniki i stycznik elektryczny.

 

– Oficer dyżurny ełckiej komendy został powiadomiony, że jakieś osoby weszły na teren opuszczonego internatu i mogą dewastować ten obiekt – mówi st. post. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Policjanci weszli do środka budynku i zauważyli trzech uciekających młodych chłopaków. Jeden z nich został zatrzymany. Okazało się, że to 14-letni mieszkaniec Ełku. Policjanci ustalili także kim są pozostali chłopcy.

 

Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynika, że nastolatkowie włamali się do budynku już po raz drugi. Podczas pierwszego pobytu w nieczynnym internacie zauważyli pianino oraz niepowykręcane bezpieczniki. Rzeczy te postanowili ukraść.

 

– Umówili się, że następnego dnia wrócą w to miejsce i zabiorą upatrzone przedmioty, żeby je później sprzedać – mówi oficer prasowy ełckiej KPP. – Aby zrealizować swój plan, wzięli ze sobą dwukołowy wózek, na który mieli zapakować ukradzione pianino i przewieźć je w przygotowane miejsce. Chłopcom udało się znieść pianino z pierwszego piętra na parter. Wtedy jednak nadjechał patrol policji i pokrzyżował im plany kradzieży.

 

W plecaku zatrzymanego 14-latka policjanci znaleźli 11 ukradzionych bezpieczników, zaślepki do nich oraz stycznik elektryczny. O dalszym losie młodych chłopców zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

 

rm

 

Fot. KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015