Program „Przekaż dalej” wystartował po raz trzeci

Już po raz trzeci mieszkańcy powiatu ełckiego mogą ubiegać się o stypendium, które pozwoli im rozwijać swoje pasje. Wsparcia finansowego udzielają im darczyńcy. Obowiązkiem stypendystów jest przekazanie swojej pasji dalej, np. prowadząc warsztaty lub realizując koncert, wystawę.

 

– Celem programu jest rozwój pasji młodzieży poprzez wspieranie konkretnych osób, które na zasadzie wzajemności przekażą swoją wiedzę, umiejętności i czas by zarazić swoją pasją innych – mówi Karol Paszkowski z Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych „STOPA”. – Program skierowany jest do osób młodych, odważnych i ambitnych, które chcą rozwijać swoją pasję oraz deklarują chęć przekazywania jej innym. Kandydat powinien znać odpowiedź na pytania: czego chce, jakie stawia sobie cele, jakiej konkretnej pomocy potrzebuje w ich osiągnięciu. Do programu zapraszamy gimnazjalistów, licealistów, studentów i absolwentów.

 

Program stypendialny opiera się nie tylko na pomocy finansowej dla stypendystów, ale również tworzeniu przestrzeni do spotkań z innymi pasjonatami, tutorami oraz darczyńcami w Klubie Stypendysty. Dodatkowo każdy stypendysta zostanie objęty coachingiem/tutoringiem oraz pomocą w zdobywaniu wiedzy, umiejętności i kontaktów, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

 

Jak zostać stypendystą programu „Przekaż dalej”?

 

– Należy przygotować materiał multimedialny pokazujący ciebie oraz twoją pasję mówi Karol Paszkowski. – Materiał może zostać zrealizowany np. jako film, prezentacja, fotocast. Maksymalna długość materiału nie powinien przekraczać 2 minut. Powinien on zawierać odpowiedzi na pytania: Czego chcesz? Jakie stawiasz sobie cele? Co przez czas stypendiów będziesz robił? Do czego będziesz dążył i w jaki sposób? Jakiej konkretnej pomocy potrzebujesz w osiągnięciu celu? Jak masz zamiar przekazać dalej, innym członkom społeczności swoją pasję? Kolejnym krokiem jest wypełnienie ankiety. Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej programu.

 

Na zgłoszenie się do udziału w programie kandydaci na stypendystów mają czas do 31 grudnia. Druga połowa stycznia przyszłego roku to czas oceny aplikacji przez komisję. Stypendystów III edycji programu „Przekaż dalej” poznamy na przełomie stycznia i lutego.

 

– Po raz trzeci startujemy również ze zbiórką pieniędzy na stypendia „Przekaż dalej” – mówi Karol Paszkowski. – W ubiegłych latach pomogło nam aż 59 osób.

 

mm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Zgłoś drużynę na X Wyścigi Smoczych Łodzi
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania swoich...
Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015