Program „Przekaż dalej” wystartował po raz trzeci

Już po raz trzeci mieszkańcy powiatu ełckiego mogą ubiegać się o stypendium, które pozwoli im rozwijać swoje pasje. Wsparcia finansowego udzielają im darczyńcy. Obowiązkiem stypendystów jest przekazanie swojej pasji dalej, np. prowadząc warsztaty lub realizując koncert, wystawę.

 

– Celem programu jest rozwój pasji młodzieży poprzez wspieranie konkretnych osób, które na zasadzie wzajemności przekażą swoją wiedzę, umiejętności i czas by zarazić swoją pasją innych – mówi Karol Paszkowski z Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych „STOPA”. – Program skierowany jest do osób młodych, odważnych i ambitnych, które chcą rozwijać swoją pasję oraz deklarują chęć przekazywania jej innym. Kandydat powinien znać odpowiedź na pytania: czego chce, jakie stawia sobie cele, jakiej konkretnej pomocy potrzebuje w ich osiągnięciu. Do programu zapraszamy gimnazjalistów, licealistów, studentów i absolwentów.

 

Program stypendialny opiera się nie tylko na pomocy finansowej dla stypendystów, ale również tworzeniu przestrzeni do spotkań z innymi pasjonatami, tutorami oraz darczyńcami w Klubie Stypendysty. Dodatkowo każdy stypendysta zostanie objęty coachingiem/tutoringiem oraz pomocą w zdobywaniu wiedzy, umiejętności i kontaktów, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

 

Jak zostać stypendystą programu „Przekaż dalej”?

 

– Należy przygotować materiał multimedialny pokazujący ciebie oraz twoją pasję mówi Karol Paszkowski. – Materiał może zostać zrealizowany np. jako film, prezentacja, fotocast. Maksymalna długość materiału nie powinien przekraczać 2 minut. Powinien on zawierać odpowiedzi na pytania: Czego chcesz? Jakie stawiasz sobie cele? Co przez czas stypendiów będziesz robił? Do czego będziesz dążył i w jaki sposób? Jakiej konkretnej pomocy potrzebujesz w osiągnięciu celu? Jak masz zamiar przekazać dalej, innym członkom społeczności swoją pasję? Kolejnym krokiem jest wypełnienie ankiety. Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej programu.

 

Na zgłoszenie się do udziału w programie kandydaci na stypendystów mają czas do 31 grudnia. Druga połowa stycznia przyszłego roku to czas oceny aplikacji przez komisję. Stypendystów III edycji programu „Przekaż dalej” poznamy na przełomie stycznia i lutego.

 

– Po raz trzeci startujemy również ze zbiórką pieniędzy na stypendia „Przekaż dalej” – mówi Karol Paszkowski. – W ubiegłych latach pomogło nam aż 59 osób.

 

mm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Włodzimierz Szelążek przewodniczącym Rady Miasta Ełku: Ob.Server

  Mam pytanie do dyżurnych idiotów. Kto wam płaci ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Jak szalec to szaleć !

  Postawić tam obserwatorium astronomiczne i... wyp ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: To już lepiej zrobić

  windę w obecnej "wieży ciśnień" ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Nie wywyzszajcie się, bo...

  A tak poza tym: co na to mieszkańcy bloku, przy k ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: pedril

  jest jeden idiota który wyda te pieniądze.. tome ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015