Protest w Ełku: macie krew na rękach

W Ełku podobnie jak w wielu miastach w Polsce w niedzielę odbyły się kolejne demonstracje przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja ze względu na nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z prawem konstytucyjnym.

 

Protestujący spotkali się na zbiegu ulic Mickiewicza i Konopnickiej. Na transparentach trzymali wymalowane hasła „macie krew na rękach”, rząd nie ciąża, da się usunąć”, „PiS off”, „wara od mojego ciała”, „moje ciało, mój wybór — piekło kobiet.

 

„Nie damy zgody na piekło kobiet” z takim hasłem na ustach protestujący wyruszyli ulicą z Mickiewicza następnie Wojska Polskiego w kierunku Placu Jana Pawła II.

 

Nie dało się ukryć złości do partii rządzącej. „Je..ć PiS” to hasło wykrzykiwane przez manifestujących. Dużo wulgaryzmów wykrzyczanych zostało również pod domem posła Wojciecha Kossakowskiego, który był po drodze przemarszu.

 

Protest przebiegał spokojnie, nie doszło do żadnych incydentów. Organizatorzy przypominali uczestnikom o obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu oraz zakrywania ust i nosa. Uczestnicy podziękowali również policji, która nie zakłócała protestu wykrzykując „dziękujemy”.

Galeria

11 odpowiedzi na “Protest w Ełku: macie krew na rękach”

 1. Ser pisze:

  „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”.

 2. Wad pisze:

  Dobrze robicie, zabijajcie własne dzieci, a my ludzie Pro Live własne dzieci będziemy wiedzieć jak wychować. Wy umrzecie a w nas nadzieja.

 3. Marta pisze:

  Jak można zabić dziecko które jeszcze nie narodziło się. Wiary trochę ludzie, wiary

 4. Aneta pisze:

  To raczej wy macie tą krew na rękach! To wy chcecie zabijać! Może pozabijajcie wszystkich, także tych, którzy urodzili się zdrowi, a w wyniku np. wypadku samochodowego, te zdrowie utracili i leżą teraz jak rośliny…Szkoda, że wasze matki was nie pozabijały!

 5. miki z fabryki pisze:

  Jarku powiedz mi jak to robić . W łóżku po ciemku pod kołdrą na misjonarza!!!! Karajcie ludzi za to że robią to inaczej. Taki KRAJ KACZKOMATÓW z KOTAMI.

 6. xmen pisze:

  Ja jestem za życiem. Jak można zabić bezbronnego człowieka.

 7. Jola pisze:

  Jesteś za życiem? A chciałbyś wychowywać dziecko roślinkę które cierpi? Jarek Cipo może wtedy?

 8. Konieczki W E pisze:

  Brawo protestujący. Polki zmuszone do rodzenia potworów powinny zostawiać je w szpitalach. Niech Kaczor bez jaj je chowa.

 9. Antek pisze:

  Własne dziecko nazywasz potworem. Dziecko roślinę ? Dlaczego zakładasz że będzie chore. Tyle zdrowych dzieci widać w kolo. WY CHCECIE SIE BZYKAC Z KIM POPADNIE A POTEM USUWAC DZIECKO KTORE BRONI SIE, ODSUWA SIE PRZED SZCZYPCAMI,TE DZIECIĄTKO ODCZUWA BÒL.

 10. Awet pisze:

  Jola i Konieczki zapytaj się matki czemu nie zastosowała aborcji, skoro tak ją uwielbiasz

 11. Morawiecki obiecał : pisze:

  – Od soboty caŁa Polska będzie w „CZERWONEJ strefie”

Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Kobiet
...
Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015