Prowadzili w stanie nietrzeźwości – zostali zatrzymani

50-latka kierująca fiatem została zatrzymana przez policjantów po zgłoszeniu obywatelskim. Niepokój świadków wzbudziły jej manewry parkingowe. Kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie. Podobny „wynik” miał 21-latek kierujący toyotą. Młody kierowca prawo jazdy miał niespełna rok.

 

– Nietypowe i niebezpieczne manewry samochodu na parkingu w Ełku wzbudziły zainteresowanie przechodniów – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Obserwując, jak zachowuje się kobieta za kierownicą fiata, zaczęli podejrzewać, że jest pod działaniem alkoholu. W związku z tym uniemożliwili jej dalszą jazdę i wezwali patrol Policji. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kobiety. Niestety przypuszczenia świadków się potwierdziły. 50-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci od razu na miejscu zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a jej pojazd przekazali trzeźwej osobie.

 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, świadczenie pieniężne i utrata uprawnień. Podobne konsekwencje mogą spotkać także 21-latka z Ełku. Mężczyzna został zatrzymany w sobotni (03 października) poranek w Siedliskach. Młody kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, które miał niespełna rok.

 

– Uprawnienia do kierowania wiążą się z ogromną odpowiedzialnością za siebie i innych uczestników ruchu drogowego – przypomina sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Zwłaszcza młodzi kierowcy powinni podchodzić do tego z dużą pokorą i szczególnie dbać o przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015