PRZEBUDOWA DROGI BARANY – NOWA WIEŚ EŁCKA

9 sierpnia 2018 r.  nastąpił odbiór techniczny przebudowanej drogi gminnej Barany – Nowa Wieś Ełcka. Blisko dwukilometrowa trasa doczekała się przebudowy również dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

– Przebudowa trasy Barany – Nowa Wieś Ełcka objęła budowę nowej nawierzchni jezdni dróg, zjazdów indywidualnych i publicznych, ciągów pieszo-rowerowych, zatoki autobusowej, a także budowę odwodnienia i kanalizacji deszczowej – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

– Wykonano oznakowanie pionowe i poziome, choć jeszcze będą pewne kosmetyczne poprawki.

 

Przed remontem trasę Barany – Nowa Wieś Ełcka stanowiły drogi o nawierzchni żwirowej i gruntowej. Teraz uczestnicy ruchu drogowego mogą już korzystać z dróg o nawierzchni utwardzonej bitumicznej i z kostki brukowej betonowej. Inwestycja pochłonęła blisko 2 miliony złotych. Głównym wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Ełku.

 

W odbiorze technicznym uczestniczyli m.in. Wójt Tomasz Osewski, przewodniczący Rady Gminy Ełk Mirosław Radywoniuk, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Beata Lisowska i sołtys wsi Barany Krzysztof Sypitkowski.

 

 

Galeria

6 odpowiedzi na “PRZEBUDOWA DROGI BARANY – NOWA WIEŚ EŁCKA”

 1. Anonim pisze:

  A w Mrozach od 15 lat nic z drogami się nie robi. Kolejny wójcik olewa. Cóż czas na kolejnego. Będziemy zmieniać aż któryś dotrzyma słowa

 2. Turysta :) pisze:

  Nowa Wies Ełcka jest nie do poznania piekna plaza duzo drog i chodników. Zmiana wladzy służy Nowej Wsi

 3. Ełk osada pisze:

  Czemu wójt nic nie robi dla osiedla podgrodzie. Stary spichlerz zagradza drogę wjazdowa z ronda jest mega niebezpiecznie zgłaszamy aby zrobić tam zakaz obustronnego postoju a w finale jest tragedia i nikt nic z tym nie robi tam ciagle jest mnóstwo samochodów policja tez nie reaguje. Wieczorem chodzą tam ludzie często pod wpływem a tam nie ma oświetlenia Czesto tez samochód ledwo przejeżdża bądź czekamy aż ktoś samochód przestawi aby przejechać drogę paranoja !!! Stawiają tam tiry autobusy itp to jest wójt który stawia na nasze bezpieczeństwo ??

 4. gość pisze:

  Strasznie dużo musicie pić alko w tych Mrozach i dlatego pamięć szwankuje. W 2013 była przebudowa i wyasfaltowanie drogi aż do pętli autobusowej. To 5 lat temu, a nie 15.

 5. zniesmaczony pisze:

  Odbiór techniczny, czyli bez pokropku. Właściwego funkcjonariusza nigdzie na zdjęciach nie widać. Taki odbiór to się w ogóle nie liczy. Niepoświęconą drogą lepiej nie jeździć.

 6. Rob pisze:

  W Nowej wsi była kiedyś carowa ale podcieli jej kopytka. Nawet kartaczy nie lepsi.

Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Reglu
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej plaży wiejskiej w Reglu, w gminie...
Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015