Przed nami Festiwal Ełk, Ogień i Woda

Ełk, Ogień i Woda to jeden z największych festiwali pirotechnicznych w Polsce. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, konkursowym zmaganiom pirotechników o Grand Prix Festiwalu towarzyszyć będą niesamowite pokazy przygotowane przez kuglarzy, szczudlarzy i tancerzy ognia. Nie zabraknie też koncertów muzycznych.

 

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się już w najbliższy piątek na ełckiej plaży miejskiej. W ciągu dwóch wieczorów niebo nad Ełkiem rozświetlą cztery pokazy pirotechniczne. Na muzycznej scenie wystąpią m.in. Marta Zalewska i Mr. Pollack. W sobotę, zanim poznamy laureata Nagrody Grand Prix Festiwalu Ełk, Ogień i Woda, na ekranie wodnym na jeziorze obejrzymy widowisko „Dwa żywioły”.

 

PROGRAM:

5 lipca 2019 (piątek) Plaża Miejska w Ełku
20:55 występ The Bucket Guys
21:00 oficjalne otwarcie Festiwalu
21:10 koncert Marty Zalewskiej
22:10 widowisko taneczno – muzyczne„Hulanki” Art Color Ballet
22:30 I pokaz pirotechniczny – Grupa PSO
22:40 spektakl teatru ognia Nam-Tara „Black&White”
23:00 II pokaz pirotechniczny – Grom Zbig
23:10 koncert Mr. Pollack

6 lipca 2019 (sobota) Plaża Miejska w Ełku
21:00 koncert Mery Spolsky
22:00 I pokaz pirotechniczny – CLICK Pyro&Art
22:10 spektakl teatru ognia Azis Light
22:30 II pokaz pirotechniczny – Wulkan
22:40„DWA ŻYWIOŁY”widowisko na ekranie wodnym na jeziorze – firma Svoboda
22:55 ogłoszenie wyników konkursu oraz zakończenie festiwalu

13 odpowiedzi na “Przed nami Festiwal Ełk, Ogień i Woda”

 1. Adam koniecko pisze:

  Koszmar dla naszych zwierząt niech się wreszcie skończy.Referendum konieczne.wg badań 79% Ełczan nie zagłosuje na Andruka

 2. głuchy i ślepy na uroki wybuchów pisze:

  buracki Sylwester w środku lata i to w czasach gdy taki „rozrywki” są powszechnie krytykowane i często zabraniane w co bardziej cywilizowanych miastach. U nas jak widać … kamieni kupa.

 3. Pan dobry pisze:

  Panie Prezydencie obniż Pan cenę gruntu działki na strefie i zachęć nowych pracodawców do otworzenia w Ełku swojej firmy. Ale nie, lepiej wystrzelić pieniądze w powietrze, niech polatają balony, przełożymy kostkę brukowa na placu JPII, zasadzimy kwiatki i w Ełku będzie fajnie, szczególnie tym pracownikom ze Sklejki. Ot cała polityka pana Andrukiewicza, turyści wypiją piwo, coś zjedzą i pojadą do domu, tu trzeba jeziora łączyć by ich przyciągnąć jak przyciąga Giżycko, Mikołajki, Augustów.

 4. Olka pisze:

  Tysiące negatywnych wpisów a on mówi ze go wybrali.prawda wybrali ale już nie wybiorą.125 mln długu miasta to dorobek tego specjalisty.

 5. Żeglarz pisze:

  Na jeziorze żyją jeszcze ptaki wodne, ale co tam, panowie w klapkach i z tatuażami na łydce muszą się hucznie bawić. A może warto zrobić strefę eko za przesmykiem (część od strony Baranów)?

 6. wczasowiczka pisze:

  dURNY NARÓD,JAK COŚ SIĘ DZIEJE NARZEKANIE ,JAK NIC SIĘ NIE DZIEJE NARZEKANIE,CO ZA DURNY KURWA JEST TEN NASZ NARÓD I TO KATOLICKIE POJEBANE SPOŁECZEŃSTWO

 7. antoni pisze:

  Wydać ponad 50 tys zł na jeden pokaz to jest polityka, ile zostawią turyści przez kilka godzin ?

 8. były Ełczanin pisze:

  Ełczanie nie narzekajcie, jeszcze parę lat temu o Ełku mało kto słyszał mimo że to pierwsza stolica Mazur. To, że przez dwa dni będzie coś się działo to dobrze. Byłem ostatnio w Ełku i jestem pod wrażeniem jak miasto wypiękniało, mówi się w Polsce o Ełku.

 9. Jerzy. pisze:

  Moje dzieci uciekły do Anglii bo przez dwa lata proponowano im 1800zł. na reke. Tu nie chodzi że nie powinno być rozrywek. Miasto ma 125 mln zł długu i nic nie robi by młodych zatrzymać. Nie ma nowych inwestycji od 12 lat. O to chodzi. Brat ma restauracje na promenadzie zarabia to samo w czasie festiwalu co każdego dnia. Ludzie przyjeżdżają oglądają wsiadaja w samochody i odjeżdżają. Maju też knajpy w swoich miastach. Jeśli miastu grozi bankructwo to nie będziemy się cieszyć ogniem i wodą. Bo musimy tu żyć.

 10. Kamil pisze:

  Ci co tu z a bieraja głos w obronie tego festiwalu. Niech pojma że miasto jest gole finansowo i te zabawy organizowane są za kredyty z banku. Tak robi dobry gospodarz?

 11. Ewa pisze:

  Ciekawe że Ełczanie maja te festiwale w głębokim poważaniu. 80%widzow to przyjezdni z okolic. Oni przyjdą na występ a potem do swoich zjechanych aut i do domu. Koncerty za darmo i miasto z tego tytułu nic nie ma. Gastronomia nie zarabia nic. Pierwszego dnia festiwalu po pokazie byliśmy jedyni w knajpie.

 12. Kamila pisze:

  Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jak sie nie podoba to się wyprowadzić z Ełku. Najwygodniej to tylko krytykować….co za konsumpcyjna postawa:( Mam wrażenie, że to jakiś jeden troll pod różnymi nickami ciągle pisze o tym długu…Wstyd! My mieszkańcy Ełku pamiętamy jakim szarym miastem był kiedyś Ełk. Teraz to piękne, zadbane miasto, którym możemy się poszczyć w Polsce. Ełk jest już miastem rozpoznawalnym na mapie Polski i to z dobrej strony, nie tak jak kiedyś. Wszystkim marudom mówię NIE!

 13. Wieslaw pisze:

  Kamusia a gdzie ty byłaś poza Ełkiem. Jest jeszcze jedno wyjście można odwołać w referendum humorzastego. Coraz więcej Elczan widzi że mostki i kwiatki nie nakarmią mieszkańców. . Potrzebna dobrze płatną praca. Od 12 lat nie powstał żaden zakład dający Elczanom godne wynagrodzenie. Takich pięknych miast jak Ełk jest w Polsce 90 %.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015