Przed nami patriotyczna majówka

Dzień Flagi I Święto Konstytucji 3 maja co roku są okazją do świętowania. Nie inaczej będzie I tym razem. Sprawdź, jakie atrakcje w tych dniach będą czekały na nas w Ełku.

 

W ramach ełckich obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja, w trzech miejscach: przed Urzędem Miasta (godz. 10:00), na skwerze ks. Karola Foksa (godz. 11:30) oraz na placu przy Szkole Podstawowej nr 9 (godz. 13:00) prezydent Ełku będzie przekazywał mieszkańcom flagi narodowe oraz miejskie.

 

Natomiast w piątek obchody Święta Konstytucji 3-Maja rozpoczną się o godz. 9:45 mszą świętą w Katedrze św. Wojciecha w Ełku. Po niej uczestnicy przejdą ulicami Kościuszki, Chopina, do Parku Solidarności. Ok. godz. 11:15 przy pomniku „Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę” rozpoczną się uroczystości oficjalne. Dalsza część obchodów odbędzie się od godziny 15:00 na skwerze przy ul. Pułaskiego. Przewidziane są m.in.: występ Miejskiej Orkiestry Dętej, karaoke z Danielem Szejdą oraz spektakl familijny teatru Delikates „Przygody Wieśka i Cześka – jak Wiesiek i Czesiek pokonali wstyd”. Na zakończenie o godz. 19:00 odbędzie się „Potańcówka Pod Gwiazdami”.

 

2 maja (czwartek)
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
godz. 10:00 – 11:15 – Skwer przed Urzędem Miasta
godz. 11:30 – 12:15 – Skwer ks. Karola Foksa
godz. 12:30 – 13:30 – Plac przy Szkole Podstawowej nr 9
W programie także koncert zespołu „Żuki” (przeboje The Beatles, Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona), który odbędzie się o godz. 18:00 na skwerze przy ul. Pułaskiego.

 

3 maja (piątek)
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
godz. 09:45 Msza Święta w katedrze św. Wojciecha w Ełku
godz. 10:45 Przejście Miejskiej Orkiestry Dętej, Kompanii Honorowej Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim, pocztów sztandarowych i delegacji do parku Solidarności ulicami miasta: Kościuszki, Chopina, Małeckich, Mickiewicza
godz. 11:15 oficjalne uroczystości z udziałem Asysty Honorowej Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim w Parku Solidarności przy pomniku „Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę”
• złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości
• uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt
• apel pamięci i salwa honorowa
• składanie kwiatów

 

Piknik przy ul. Pułaskiego godz. 15:00 – 18:30
• występ Miejskiej Orkiestry Dętej, karaoke z Danielem Szejdą, spektakl familijny Przygody Wieśka i Cześka, pokaz 10 Pułku Ułanów Litewskich- grupa rekonstrukcyjna, a także stoiska z rękodziełem, grochówka, gry rodzinne oraz animacje dla dzieci.
godz. 19:00 – 21:00 potańcówka pod gwiazdami z DJ- em

3 odpowiedzi na “Przed nami patriotyczna majówka”

  1. Mieszkaniec pisze:

    Politycy wszystkich opcji zniszczyli w nas zapał do patriotycznych swietowań.Mało kto wywiesza flagę. Zamiast na więc uciekamy z grillem za miasto. Tego się nie odwróci, bo po włączeniu Telewizora słyszymy szkalowania, zdradzieckie mordy z jednej strony i inne ubliżające z drugiej.

  2. Patriota pisze:

    A my jedziemy do Warszawy na defiladę

  3. Tadeusz. pisze:

    Zobaczysz tam karabiny i ustne kanonady żołnierzy bum, bum, bum, bum.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015